Şifrelerinizi Chrome’da tek bir dokunuşla düzeltin
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Şifrelerinizi Chrome’da tek bir dokunuşla düzeltin

0

 Şifreleri ezberlemek çok zor. Bu yüzden çoğumuz aynı şifreyi birden fazla sitede kullanıyoruz. Ancak bu uygulama büyük bir risk oluşturmaktadır, çünkü hesap verilerinizi birçok farklı siteden ifşa etmek için yalnızca bir şifre ihlali gerekir.

Sadece bu değil: şifreleri değiştirmek sıkıcı bir iştir. Siteye gitmeniz, oturum açmanız, hesap ayarlarını bulmanız, şifre sayfasını açmanız ve kaydetmeniz gerekir. Durulayın ve tüm favori sitelerinizde tekrarlayın ve bu çok iş.

İyi haber şu ki, Chrome yerleşik güçlü bir şifre yöneticisi ile birlikte geliyor. Öyle oldu denetimi güvenlik şifreleri için bir süre şimdi. Ve bugünden itibaren, Chrome bir ihlal tespit ettiğinde, tehlikeye atılan şifreleri hızlı ve güvenli bir şekilde düzeltebilir.

Çalınan şifreler hakkında sizi uyarıyorum — ve onları da düzeltiyorum

Gelecekte, Chrome şifrelerinizi tek bir dokunuşla değiştirmenize yardımcı olacaktır. Desteklenen sitelerde, şifrelerinizi kontrol ettiğinizde ve Chrome tehlikeye atılmış olabilecek bir şifre bulduğunda, Asistan’dan bir “şifre Değiştir” düğmesi göreceksiniz. Düğmeye dokunduğunuzda, Chrome yalnızca siteye gitmekle kalmaz, aynı zamanda şifrenizi değiştirme işleminin tamamından geçer.

Gelecekte, Chrome tehlikeye atılmış şifreleri otomatik olarak değiştirmenize yardımcı olacaktır.

Gelecekte, Chrome tehlikeye atılmış şifreleri otomatik olarak değiştirmenize yardımcı olacaktır.

Önemli olarak, tüm deneyimi kontrol edebilir ve şifre değiştirme işlemini başlangıçtan itibaren veya işlem sırasında herhangi bir noktada manuel olarak gerçekleştirmeyi seçebilirsiniz. Bir site henüz desteklenmese bile, Chrome’un Şifre Yöneticisi her zaman çeşitli hesaplarınız için güçlü ve benzersiz şifreler oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Web teknolojisinde Dubleks üzerine bina


Kaputun altında, Chrome bu özelliğe güç sağlamak için Web’de Duplex kullanıyor. Bu teknolojiyi ilk olarak 2019’da tanıttık, böylece Google asistan, sinema bileti satın almak gibi web’deki görevleri tamamlamanıza yardımcı olabilir. O zamandan beri, daha da fazla göreve genişledik, şimdi her hafta milyonlarca insanın yemek sipariş etmesine ve uçuşlara check-in yapmasına yardımcı oluyoruz. Web’de Duplex tarafından desteklenen Assistant, web’de gezinmenin sıkıcı kısımlarını devralır: formları kaydırma, tıklatma ve doldurma ve sizin için neyin önemli olduğuna odaklanmanızı sağlar. Ve şimdi, Chrome kimlik bilgilerinizin çevrimiçi olarak sızdırıldığını belirlediğinde, belirli siteler ve uygulamalar için hızlı bir şekilde güçlü bir şifre oluşturmanıza izin vererek bu yetenekleri daha da genişletiyoruz.

Yakında daha fazla site ve uygulamaya genişliyor

Otomatik parola değişiklikleri yayıyoruz yavaş yavaş Chrome Android, kullanıcıların kim sync onların şifreleri. ABD’de başlıyor ve önümüzdeki aylarda daha fazla sitede ve daha fazla ülkede kullanıma sunulacak.

Münih’ten Merhaba

Şifre üretimi, şifre sızıntısı kontrolleri, otomatik şifre değişiklikleri ve daha birçok güvenlik özelliği, 2019 yılında açılan Münih merkezli bir gizlilik ve güvenlik ürün uzmanları ve mühendisleri merkezi olan Google Güvenlik Mühendisliği Merkezi’nde (GSEC) geliştirilmiştir. GSEC, herkese en güvenli kişisel tarayıcı deneyimini sunmak için çalışan mühendislik ekiplerine ev sahipliği yapıyor ve 2021’de Chrome’un gizliliğini ve güvenliğini güçlendirmek için daha fazla yeni özellik getirmeyi dört gözle bekliyoruz.

kaynak: https://blog.google/products/chrome/automated-password-changes

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap