Sibirya’daki Yüzey Sıcaklıkları Akıllara Durgunluk Verecek Seviyede!

Garip, korkutucu ama gerçek… Isı izleme uyduları, Kuzey Kutup Dairesi üzerindeki bunaltıcı ısıyı gözler önüne seriyor!

Garip, korkutucu ama gerçek... Isı izleme uyduları, Kuzey Kutup Dairesi üzerindeki bunaltıcı ısıyı gözler önüne seriyor!

Garip, korkutucu ama gerçek… Isı izleme uyduları, Kuzey Kutup Dairesi üzerindeki bunaltıcı ısıyı gözler önüne seriyor!

İklim değişikliği artık kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Ülkemize baktığımızda artık mevsimlerin zamanında yaşanmadığını görürken, durum yurt dışında da pek parlak değil. Şu an ABD’nin batı bölgesi sıcaklardan bunalmış durumda. Öte yandan Sibirya ise adeta pişiyor!

Dünya Meteoroloji Örgütü, dünya sıcaklıklarındaki artışı takip ediyor. Ajans yaptığı son açıklamada, iklim krizi konusunda harekete geçmenin aciliyeti konusundaki farkındalığı artırmaları gerektiğini söylerken, uzaydan yapılan ölçümler, özellikle Saskylakh’ın kaynamaya başladığına işaret ediyor.

Geçtiğimiz günlerde yapılan ölçümlere göre Rusya’da yer alan Saskylakh yer yüzeyinin tam 39 derece civarına ulaştığı, hava sıcaklığının da 31.9 dereceye ulaşarak yeni bir rekor kırıldığı ifade edilmiş.

Sibirya’nın Kuzey Kutbu bölgesi, uzun zamandır soğuk bir yer olarak düşünülüyordu. Ancak artık değişen iklim ve ısı dalgaları sebebiyle o kadar da soğuk bir yer olmadığı aşikar.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Telegram, uzun zamandır beklenen görüntülü grup görüşmesi özelliğini nihayet kullanıma sundu. Telegram kullanıcıları artık Telegram'ın tüm uygulamalarında ve web sürümünde görüntülü grup görüşmeleri yapabilecek.

Telegram’a Görüntülü Grup Görüşmesi Özelliği Geldi

Google, Gmail'deki arama kutusunda iki güncelleme yapıyor:

Google, Gmail arama kutusuna görsel güncelleme yapılacağını duyurdu