Sibirya’daki Yüzey Sıcaklıkları Akıllara Durgunluk Verecek Seviyede!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Sibirya’daki Yüzey Sıcaklıkları Akıllara Durgunluk Verecek Seviyede!

0

Garip, korkutucu ama gerçek… Isı izleme uyduları, Kuzey Kutup Dairesi üzerindeki bunaltıcı ısıyı gözler önüne seriyor!

İklim değişikliği artık kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Ülkemize baktığımızda artık mevsimlerin zamanında yaşanmadığını görürken, durum yurt dışında da pek parlak değil. Şu an ABD’nin batı bölgesi sıcaklardan bunalmış durumda. Öte yandan Sibirya ise adeta pişiyor!

Dünya Meteoroloji Örgütü, dünya sıcaklıklarındaki artışı takip ediyor. Ajans yaptığı son açıklamada, iklim krizi konusunda harekete geçmenin aciliyeti konusundaki farkındalığı artırmaları gerektiğini söylerken, uzaydan yapılan ölçümler, özellikle Saskylakh’ın kaynamaya başladığına işaret ediyor.

Geçtiğimiz günlerde yapılan ölçümlere göre Rusya’da yer alan Saskylakh yer yüzeyinin tam 39 derece civarına ulaştığı, hava sıcaklığının da 31.9 dereceye ulaşarak yeni bir rekor kırıldığı ifade edilmiş.

Sibirya’nın Kuzey Kutbu bölgesi, uzun zamandır soğuk bir yer olarak düşünülüyordu. Ancak artık değişen iklim ve ısı dalgaları sebebiyle o kadar da soğuk bir yer olmadığı aşikar.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap