Shutterstock’a Dall-E 2 Geldi: Yazdığınız Her Şeyi ‘Sanat Eseri Tadında’ Görsellere Dönüştürüyor [Hemen Deneyebilirsiniz]
  1. Ana Sayfa
  2. Yapay zeka

Shutterstock’a Dall-E 2 Geldi: Yazdığınız Her Şeyi ‘Sanat Eseri Tadında’ Görsellere Dönüştürüyor [Hemen Deneyebilirsiniz]

0

 

Stok fotoğraf platformu Shutterstock’a yeni bir araç eklendi. Bu araç, sahip olduğu yapay zeka desteği ile yazılan bir metni görüntü haline getiriyor. Dileyen herkes, bu yapay zeka aracını deneyebiliyor.

Bundan birkaç ay önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, en popüler stok fotoğraf platformları arasında yer alan Shutterstock ile son dönemlerde çok konuşulan metinleri görsel haline getirme yapay zekaları geliştiren Open AI’nin bir iş birliğine vardığından bahsetmiştik. Söz konusu iş birliği, Open AI’nin yapay zekası ile DALL-E ile Shutterstock arasındaki bir entegrasyonu kapsıyordu.

Şimdiyse bu iş birliği ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Shutterstock‘un internet sitesi üzerinden yeni bir araç yayınlandı. Bu araç, tıpkı DALL-E gibi metinlerden görüntüler oluşturmaya yarıyor. Üstelik bu yapay zeka aracı ile oluşturulan görseller, oluşturulduğu an oluşturan kişi adına lisanslanacak.

Shutterstock’taki yapay zekayı hemen şimdi deneyebilirsiniz!

 

Yapay zeka shutterstock

Yapay zeka destekli görüntü oluşturma aracı için oluşturulan internet sitesine giriş yaptığımızda, hemen kullanmaya başlayabileceğimizi görüyoruz. Eğer bir Shutterstock hesabına sahipseniz, o hesaba giriş yaptıktan sonra yapay zekaya görüntü oluşturtmaya başlayabilirsiniz.

 

*Yapay zekanın ürettiği örnek görsel.

Yapay zeka, ücretsiz sürümde bazı kısıtlamalar sunuyor!

Yaptığımız kontrollerde, ücretsiz bir Shutterstock hesabına sahip olduğumuzda, sınırsız görüntü üretimi yapamadığımızı görüyoruz. Günlük limitin üzerine çıkılmasına izin verilmiyor. Eğer zaman kaybetmek istemiyorsanız, aylık 29 dolardan başlayan ödemeyi kabul etmeniz ve ücretli aboneliği başlatmanız gerekiyor.👀

Peki Shutterstock’a eklenen yapay zeka destekli görüntü oluşturma aracı nasıl kullanılır?

  • Adım #1: Buradaki bağlantıyı kullanarak yapay zekaya ulaşın.
  • Adım #2: Kendinize bir Shutterstock hesabı açın ve giriş yapın.
  • Adım #3: Ne hakkında görüntü oluşturmak istediğinizi birkaç cümle ile açıklayın. (Türkçe kullandığınız zaman da sonuç veriyor.)
  • Adım #4: Oluştur” seçeneğine tıklayın.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap