1. Anasayfa
 2. Sinema

Seksenler dizisi: başlamadan, Birol Güven ilk büyük hatasını yaptı!

Seksenler dizisi: başlamadan, Birol Güven ilk büyük hatasını yaptı!
0
Yeni Seksenler dizisi TRT1 ekranında izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Yapımcı Birol Güven’in olsun, okuma provalarına başlayan oyuncuların olsun, ekran başında izlemek için bekleyen izleyicilerin olsun, sette dekoru hazırlayan emekçilerin olsun heyecan yüksek.

Bu heyecan yüksekliğini sosyal medya ortamında paylaşılan tüm videolarda görebilirsiniz. MinT Yapım’ın sahibi Birol Güven de Yeni Seksenler’in ekrana güçlü bir dönüş yapması için her türlü tanıtım çabasını sergiliyor.

Ancak Yeni Seksenler dizisinin ilk büyük hatası da bu noktada geldi.

Dizinin takipçileri ısrarla her ortamda Ergun Plak’ı sordu.. Birol Güven, youtube canlı yayınında Ergun Plak sorularını yanıtlarken heyecan unsurunu da öne çıkartarak sanki bu karakter olacakmış gibi bir izlenim yarattı.

Aslında net olarak Ergun Plak var denmedi… Ama Yok da denmedi…

BİROL GÜVEN’İN ERGUN PLAK SÖZLERİ!

Birol Güven, Ergun Plak sorularına aynın şu ifadelerle yanıt vermişti.

“Nazlı-Ergun aşkını çok sevdiler. Siz ne kadar sevdi iseniz o aşk hikayesini biz de o kadar sevdik. Biz de devam etmesini çok istiyoruz. Fakat, bazen filmlerde hayatta olduğu gibi kavuşamama da olabilir. Herkes de sevdiğine kavuşmuyor. Her filmde mutlu sonla bitmiyor. Nazlı – Ergun ilişkisi mutlu sonla bitebileceği gibi, öyle bitmeyebilir de. Çok güzel şeyler olabilir her an. Ergun karakterimiz sürpriz olsun. Şu anda biz yanlış bir şey yapıyor olabiliriz. senaryo ekibimiz bu hikayeyi anlatmama mı istiyor. Ergun Plak’ın yıllar sonra tekrar Nazlı’ya kavuşmasının önünde hiçbir engel yok. İnşallah bir kavuşma mutlu… İnsanlar bu diziyi seyrederken kendilerini çok iyi hissedecekler İnşallah bu aşk hikayesinde de kendimizi çok iyi hissedeceğiz. Nazlı ile Ergun’un tekrar kavuşmasının önünde bir engel yok. İnşallah mutlu son olur, biraz da merak edeceğiz. Engel yok, bekleyeceğiz.”

GÜVEN, NEREDE HATA YAPTI?

Birol Güven’in hata yaptığı nokta ise Ergun Plak karakteri konusunda izleyiciyi kendisi net bir şekilde bilgilendirmesi gerekirken, bu kadar çok soru geldiği halde net bir tavır takınmamasıydı.

Ancak Serhat Kılıç bu durumu görüp instagram hesabından açıklama yapma ihtiyacı hissetti. Kılıç, Birol Güven’e hiçbir göndermede bulunmadı ama rahatsız olduğunu da hissettirdi.

Ergun Plak’ın dizide olmayacağını açıklamak Birol Güven’e düşerdi. Çünkü, izleyici birçok kez bu soruyu sormuş, Birol Güven de birçok kez bu soruya net bir yanıt vermek için fırsat bulmuştu.

SERHAT KILIÇ NE YAZDI?

9 Eylül günü MinT Yapım’ın youtube’dan yayınladığı videoda hala Birol Güven net yanıt vermemekte ısrarcıydı.

Güven, “Ergun Plak” dönecek mi sorusu üzerine “Spoiler vermeyelim, hikayelerle ilgili bir şey söylemeyelim. Engel yok, ama her şey hikaye ile ilgili” açıklamasını yaptı.

Videonun paylaşıldığı saatlerde ise Serhat Kılıç instagram hesabından net ve en açıklayıcı bilgiyi vermek durumunda kaldı.

Geçtiğimiz aylarda ekrandan yeni proje önerisi gelmediği için serzenişte bulunan, bu yüzden sahneye çıkmak zorunda kaldığını ifade eden Serhat Kılıç’in Seksenler dizisinde herkes de onu görmek ister iken, neden rolü kabul etmediği de merak ediliyor.

Ünlü oyuncunun, instagram hesabından yaptığı paylaşımda, şu mesajı ile Ergun Plak meselesi kapandı:

“Çok kıymetli ve vefalı “Seksenler” izleyicileri…


Yaklaşık beş yıl boyunca canlandırdığım Ergun Plak karakteriyle, benim de severek ve büyük keyif alarak parçası olduğum Seksenler dizisinin yeni bölümlerinde maalesef rol almıyorum. Bu tatlı macera benim için üç yıl önce sona erdi.

Severek kucakladığınız ve zaman içinde kıymetli bir kahramana dönüştürdüğünüz ‘Ergun Plak’ karakteri, benim de oyunculuk kariyerimde unutulmaz bir tecrübe olarak kalacak emin olun.

İnanıyorum ki, “Seksenler” dizisi bunca yıldır istikrarla sürdürdüğü başarısını yeni bölümlerinde de yakalayacak ve bizleri gülümsetmeye devam edecektir. Hepinize keyifli seyirler dilerim.

Yeni projelerde farklı karakterlere hayat vermekle ilgili merakımı ve heyecanımı anlayışla karşılayacağınızdan hiç şüphem yok.

En içten sevgi ve selamlarımla…”

BİROL GÜVEN İMAJ KAYBETTİ?

Birol Güven, izleyicinin onca sorusuna ve bu konunun günlerdir sosyal medyada konuşulmasına rağmen, merak unsurunu artırmak adına, Seksenler dizisinin bu konu ile ilgili sürekli gündem olmasından faydalanmak adına Ergun Plak meselesinde net bir duruş sergilemedi.

Keşke böyle yapmayıp, en başından “Serhat Kılıç’a teklif yaptık ama kabul etmedi” diye açıklama yapıp, bu karakteri başka bir ismin canlandırması konusunda sosyal medyada bir kampanya başlatabilirdi.

Ergun Plak meselesini Serhat Kılıç, kestirip attı ve Birol Güven de Yeni Seksenler öncesi ilk hatasını yapmış oldu ve bu durum da imaj kaybına sebep oldu.

Kaynak: https://televizyongazetesi.com/yeni-seksenler-dizisi-daha-baslamadan-birol-guven-ilk-buyuk-hatasini-yapti/1163519

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.