Seçmen kaydı sorgulama nasıl ve nereden yapılır?
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık ve Yaşam

Seçmen kaydı sorgulama nasıl ve nereden yapılır?

0

KVKK, “Seçmen kaydınızı sorgulayın” yazılı elektronik posta ve mesajlara karşı uyarıda bulunuyor. Dolandırıcılık amaçlı linklere tıklamamak önemli. Peki, YSK seçmen kaydı sorgulama nasıl yapılır? İşte seçmen kaydı sorgulama adımları…
Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK), “Seçmen kaydınızı sorgulayın” yazılı elektronik posta ve mesajlara karşı uyarıda bulunuyor. Seçmenlere ise şu uyarılarda bulunuldu.

-“Seçmen kaydınızı sorgulayın” yazılı elektronik posta ve kısa mesaj gönderen kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olun.
-Söz konusu kanallar aracılığıyla gönderilen şüpheli linkleri açmayın.
-Web adresinin doğru olup olmadığını kontrol edin.
-Tarafınıza gönderilen bu tür iletileri ilgili kurum ve kuruluşlara bildirin.

SEÇMEN KAYDI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

YSK’nin, seçmen kaydı sorgulama işlemlerine ilişkin açıklamasında şu bilgiler veriliyor:

“Seçmen kaydı sorgulama işlemleri sadece ‘https://secmen.ysk.gov.tr’, Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması, 444 9 975 numaralı Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı Çağrı Merkezi ve e-Devlet aracılığıyla yapılmaktadır. Bu kanallar dışında seçmen kaydı sorgulama işlemlerine itibar etmeyiniz.”

YSK ÜZERİNDEN SEÇMEN KAYDI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Seçmen kaydı sorgulamayı YSK’nın sitesi üzerinden de yapabilirsiniz. Bunun için gerekli adımlar şöyle

1-.Adım: https://secmen.ysk.gov.tr/ adresine girin.

2-Adım: Yurtiçi Seçmen Kaydı Sorgulama ya da Yurtdışı Seçmen Kaygı Sorgulama seçeneklerinden size uygun olanını seçin.

3-Adım: Örneğin yurtiçini seçtiyseniz yukarıdaki ekran gelecektir. Burada istenen bilgileri doldurun. Buradaki iki önemli nokta: Seri No‘yu boşluksuz olarak girin. Ve eğer doğrulama metnini tam olarak okuyamıyorsanız sesli olarak dinleyebilirsiniz, ya da yenileyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap