Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’tan Önemli Yerli Otomobil Açıklaması
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’tan Önemli Yerli Otomobil Açıklaması

0
“Tüm Türkiye nefesini tuttu,” yerli otomobilin tanıtılacağı günü bekliyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yarın ön gösterimi yapılacak otomobil ile birlikte fikri ve sınai mülkiyet hakları Türkiye’ye ait bir otomobile kavuşulacağını açıkladı.

Türkiye‘nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından yapılan yerli otomobil, yarın yapılacak etkinlikte gün yüzüne çıkacak. Geçtiğimiz birkaç gün içerisinde araca dair bazı görüntüler paylaşıldı; ancak nasıl bir tasarıma sahip olacağını henüz tam olarak bilmiyoruz.
Yerli otomobile ilişkin açıklamalarda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin Otomobili ile fikri ve sınai mülkiyet hakları Türkiye’ye ait bir otomobile kavuşulacağını belirtti.

Aracın ön gösteriminin yarın Gebze‘de Bilişim Vadisi‘nde yapılacağını dile getiren Bakan, “Belki de 2023 hedeflerimizden ikisini, yani küresel markalara sahip olmayı ve değeri milyar doları aşan Turcornlar ortaya çıkarmayı bu girişimle elde etmiş olacağız. Ben şimdiden Türkiye’nin Otomobilinin ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Bakan ayrıca, söz konusu törenle birlikte Türkiye’nin teknoloji üssü olacak Bilişim Vadisi’nin resmi açılışını da gerçekleştireceklerini aktardı. TOGG’un resmi Twitter hesabı, geçtiğimiz günlerde yerli otomobilin ön farlarını ve yan aynalarını gösteren bazı teaser görüntüleri yayınlamıştı. Araca dair paylaşılan son fotoğrafta ise ızgara deseninde 6 adet lale olduğunu görmüştük.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, yerli otomobilin ön gösterimi yarın yani 27 Aralık tarihinde yapılacak. Aracın tasarımı ve donanımı üzerindeki sır perdesinin kalkmasıyla birlikte sizlere daha fazla bilgi verebileceğiz.
 Adnan Güney Diyor ki: Yıllarca Otomotiv sektöründe görev almış biri olarak, Yazının başında da  kırmızı içine aldığım açıklamayı çok fazla abartı ve tanım olarak birçok gazete ve web sitelerinde görebilirsiniz. Henüz başı ve gerisi görülmeyen bir araç için hayırlara vesile olsun diyoruz? Çocuğun daha ismi bile yok. Ultrasonla görülen gözlerden sonra birde şu gün şurda tanıtılacak deniliyor. Bu bir açılış tanıtımı mı? Millet Uçan araçlardan bahsediyor bu konuda tartışıp araştırma yapıyor. “Hadi bakalım hayırlısı! Bizde ultrasonlu tanıtım yapıyoruz…
Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/bakan-varanktan-onemli-yerli-otomobil-aciklamasi-41406252

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir