Samsung’dan Türkiye’ye yeni cep telefonu getirilmeyecek iddiası
 1. Anasayfa
 2. Android

Samsung’dan Türkiye’ye yeni cep telefonu getirilmeyecek iddiası

0
GoogleTürkiye’de yeni çıkacak Android cihaz modellerini onaylamayı durdurmak zorunda olduğumuz doğrultusunda bilgilendirdik.”

Samsung tarafından Türkiye‘ye mobil yeni cihaz sevkıyatının durdurulduğu iddialarına dair yapılan açıklamada, 2020‘de çıkacak yeni Galaxy ürünleri ile ilgili Türkiye’deki lansman çalışmaları ve planlamalarına devam edildiği belirtildi.Rekabet Kurumu Android telefonlarda Google’ın uygulamalarının doğrudan yüklü olduğunun rekabeti ihlal ettiği iddiaları üzerine Google hakkında soruşturma açmıştı.

Tarafların anlaşamaması üzerine Google Türkiye’deki telefonlara uygulama desteğini çektiğini açıklamıştı. Samsung’un bu sebepten Türkiye’ye akıllı telefon sevkıyatını durdurduğu iddia edildi.Google, Türkiye’de yeni çıkacak Android cihaz modellerini onaylamayı durdurmak zorunda olduğumuz doğrultusunda bilgilendirdik.” açıklaması yaptı.

Google’dan yapılan açıklamada, halihazırda mevcut modellerin satışı ve çalışmasının normal şekilde devam edeceği ifade edildi.

2007 yılında Android’i birçok şirketin mobil cihazlarına güç vermek üzere, açık kaynaklı bir işletim sistemi olarak geliştirdiklerini söyleyen Google açıklamasında, “O günden bu yana, Android’e milyarlarca dolar yatırım yaptığımız gibi, dünyanın her yanındaki insanlar için cihazlar ve deneyimler üretebilmeleri için üreticilere ve geliştiricilere ücretsiz olarak sunduk” ifadelerine yer verdi.

SAMSUNG’DAN AÇIKLAMA

Rekabet Kurumu ile Google arasındaki anlaşmazlık sonucu Android lisansının iptal edilmesinin ardından Samsung’un Türkiye’ye yeni cihaz sevkıyatını durdurduğu iddiasına dair açıklama geldi.

Samsung Electronics Türkiye tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

* Samsung Electronics olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerin yasalarına göre ticari faaliyetlerimizi yürütüyoruz.

* Türkiye’de, Rekabet Kurumu’nun Google’ın faaliyetleri ile ilgili aldığı kararı ve bununla ilgili süreçleri yakından takip ediyoruz.

* 2020’de çıkacak yeni Galaxy ürünleri ile ilgili Türkiye´deki lansman çalışmalarımıza ve planlamalarımıza devam ettiğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

* Rekabet Kurumu tarafından yürütülen süreçle ilgili gelişmelere göre kullanıcılarımızı ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/samsung-turkiyeye-yeni-cep-telefonu-getirmeyecek-iddiasi-5514931/

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir