Samsung’dan Katlanabilir Telefon : Samsung Galaxy X

MWC 2017’de kapalı kapılar ardında sergilenen Samsung’un katlanabilir telefon modelleri için geri sayıma geçildi.İddia olarak duyumladığımız  katlanabilir telefon haberleri Samsung’dan yapılan açıklamayla resmileşti.Samsung’un mobil biriminin başkanı Koh Dong-jin katlanabilir telefonlar için tarih vererek samsung telefonların katlanabilir modellerinin 2018’de raflarda yerini alacağı duyuruldu.

Katlanabilir telefonlara henüz tam bir isim belirlenmemiş olsada Samsung Galaxy X olarak adlandırılmakta.İddialardan yola çıkarak tasarım üzerinde çalışan ekip Techconfigurations’ın hazırladığı konsept ilgi ile beklenmekte.İlginç bir konsept ile piyasaya sürülecek olan Galaxy X ,katlandığında akıllı telefon,açıldığında ise tablete dönüşüyor.

Cihazın katlanmış iken ekran 5 inç,açıldığında 7 inç’e çıkabiliyor olması bile müthiş  .Bu da daha büyük ekrana ihtiyaç duyulduğunda oldukça avantaj sağlayacak bir tasarım .

Böylelikle cebinizdeki hem telefon hemde tabletinizi taşıyabileceksiniz.Samsung’dan ortaya sızan bilgilerde , Katlanabilir telefon projesine Project Valley adı verilmiş ve bu proje kendi işlemcileri yerine   Qualcomm’un Snapdragon 620 ve 820 işlemcilerine teset ettiriliyor.Ayrıca telefonun 3GB Ram ile geleceği söylentileri de var.

Ayrıca katlanır ilk akıllı telefonun 3GB RAM ile geleceği de söylentiler arasında.

Tabletlerin sonunu getirebilecek bir tasarım ile Apple’ın iPhone’uyla yaşanacak rekabeti gündemde izleyebiliriz. Samsung’un yeni teknolojisi 2017 Mobil Dünya Kongresi’nde sergileneceği söylenmekte.Hep birlikte bekleyip görelim.

 

Yazar gultasarim

Cum.unv.elektronık mezunu gultasarim.com kurucusu ve editörü ayrıca
Wordpress,Blogger,Tumblr,Google Sites,Sosyal Medya ,Seo alanlarda profesyonel çözümler üreticisi..

2 Yorum

Yorum Bırakın

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Mi Band HRX Edition Tanıtıldı: Kalp Ritimsiz Mi Band 2!

iOS 11 BETA KURULUMU