Samsung, Uygun Fiyata Üstün Performans Sunan SSD’si 980 NVMe’yi Duyurdu

Samsung, DRAM’i bulunmayan ilk NVMe SSD’si 980’i duyurdu. DRAM ihtiyacını işlemci aracılığıyla karşılayarak tüketicilerin en iyi deneyimi yaşamasını sağlayan Samsung, ürünün mümkün olduğunca fazla tüketiciye ulaşması için uygun fiyat politikası uyguladığını söylüyor.

Samsung, DRAM'i bulunmayan ilk NVMe SSD'si 980'i duyurdu. DRAM ihtiyacını işlemci aracılığıyla karşılayarak tüketicilerin en iyi deneyimi yaşamasını sağlayan Samsung, ürünün mümkün olduğunca fazla tüketiciye ulaşması için uygun fiyat politikası uyguladığını söylüyor.

Samsung, DRAM‘i bulunmayan ilk NVMe SSD‘si 980‘i duyurdu. DRAM ihtiyacını işlemci aracılığıyla karşılayarak tüketicilerin en iyi deneyimi yaşamasını sağlayan Samsung, ürünün mümkün olduğunca fazla tüketiciye ulaşması için uygun fiyat politikası uyguladığını söylüyor.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, DRAM özelliği bulunmayan ilk NVMe SSD‘si 980‘i duyurdu. Doğrudan işlemcinin DRAM‘ine bağlı olarak çalışan SSD, saniyede 3.400 MB okuma ve 3.000 MB yazma hızıyla tüketicilere benzersiz bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Samsung Türkiye, mümkün olan en yüksek sayıda tüketicinin bu teknolojiye ulaşabilmesi için uygun fiyat politikası uyguladığını belirtiyor.

Samsung 980 NVMe SSD, ana bellek tamponu (HMB) teknolojisinden faydalanıyor. Bu da DRAM’siz SSD’lerin yol açtığı düşük okuma ve yazma hızı sorununu ortadan kaldırıyor. Samsung’un yaptığı açıklamalara göre şirketin yeni SSD modeli, 500K IPOS ve 480K IOPS rastgele okuma ve yazma performansıyla, tüketiciler için mümkün olan en iyi deneyimi sunuyor. 

Samsung’un yeni SSD’si, “Tam Güç Modu” isimli özel bir çalışma moduna sahip

Samsung’un yeni nesil SSD modeli, günlük kullanıcıların yanı sıra oyuncular ve içerik üreticiler için hazırlanmış bir model. 

 
Bu bağlamda Samsung Magician isimli yazılım üzerinden yönetilebilen özel bir çalışma moduna sahip olan Samsung 980 NVMe SSD, “Tam Güç Modu” isimli bu mod ile SSD’nin daima yüksek performansta çalışmasını sağlıyor. Elbette bu tür bir gücün soğutulması için de özel bir çalışma yapan Samsung, nikel kaplı denetleyici ve soğutma etiketleri sayesinde de SSD‘nin ısınmasını engelleyip, performansın saatler boyunca üst düzey seviyede olmasını sağlıyor.Samsung 980 NVMe SSD‘nin özellikleri bunlarla da sınırlı değil. Samsung’un bir önceki SSD modeli olan 970 EVO‘ya kıyasla yüzde 56 gibi ciddi oranda enerji verimliliği sunan depolama birimi, bu sayede dizüstü bilgisayarlarda da fark yaratıyor. Peki tüm bu özelliklere sahip olan Samsung 980 NVMe SSD’nin fiyatı ne kadar?

Samsung‘un yaptığı açıklamalara göre şirketin en yeni SSD modeli, 3 farklı boyut seçeneği ile Samsung Türkiye’nin resmi internet sitesi üzerinden satın alınabiliyor. Varyantların fiyatları ise şu şekilde açıklandı;

  • 250 GB için 489 TL
  • 500 GB için 679 TL
  • 1 TB için 1.259 TL

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Vefat haberi ile tüm Türkiye’yi yasa boğan, sanki ailemizden birini kaybetmiş gibi hissettiğimiz Rasim Öztekin; onun için ne söylense az kalacak usta bir sanatçıydı. Tiyatro oyunları, dizileri ve filmleri ile halkın gönlünde taht kuran Rasim Öztekin’in usta oyunculuğu ile hayat verdiği karakterler unutulmazlar arasında.

Rasim Öztekin’in Hayat Verdiği Unutulmaz Karakterler

Bu kullanışlı araçlar, Netflix’te dizi izlemeyi daha kolay ve daha güvenli hale getiriyor.

Netflix kullanıcıları için hayatı kolaylaştıran beş çözüm