1. Ana Sayfa
  2. Genel

Samsung UV Sterilizer, Bakterilerin %99’unu Öldürüyor

Samsung UV Sterilizer, Bakterilerin %99’unu Öldürüyor
0

Samsung, Bakterilerin ve Mikropların %99’unu Öldüren Bir Ürün Geliştirdi

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olan Samsung; akıllı telefonların, saatlerin ve kulaklıkların sterilize edilebileceği bir ürün geliştirdi. Samsung UV Sterilizer adı verilen bu cihaz, bakterilerin ve mikropların %99‘unu yok ediyor.

Koronavirüs dünya genelinde yayılmaya devam ederken en çok etkilediği ülkelerden bir tanesi de Hindistan oluyor. Ülke, 1,6 milyon koronavirüs vakası ile üçüncü sırada yer alıyor. Hayatını kaybeden insan sayısında ise 5. sırada bulunuyor.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung da bu konuda önemli bir ürününü piyasaya sürdü. Şirket, kablosuz şarj özelliğine sahip ultraviyole sterilize edici cihazını çıkardı. Samsung UV Sterilizer adı verilen bu cihazla Galaxy telefonlar, Galaxy Buds ve Galaxy Watch sterilize edebiliyor.

Samsung’dan sterilizasyon cihazı

Güney Koreli üretici tarafından geliştirilen bu cihaz, 10 W kablosuz şarj ile birlikte geliyor. Yani kablosuz şarj destekleyen kulaklığınızı ya da telefonunuzu içerisine koyup bir yandan şarj ederken bir yandan da sterilize edebilirsiniz. Ayrıca Qi temelli kablosuz şarj standardı olan her cihaz, UV Sterilizer’da şarj edilebiliyor.

Bu ay içerisinde Hindistan’da satışa çıkarılacak olan Samsung UV Sterilizer, 3.599 Hindistan Rupisi (334 TL) fiyat etiketine sahip olacak. Bu ürünün Hindistan dışında da satışa sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor.

kaynak https://www.91mobiles.com/hub/samsung-uv-sterilizer-with-wireless-charging-launched-india-price-features/

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap