Samsung Türkiye Çekilme İddiaları için Açıklama Yaptı!

Samsung Türkiye, ülkemizdeki akıllı telefon satışlarına ara vereceğine yönelik iddialara yanıt verdi. Samsung Türkiye’den Çekilecek mi?

Samsung Türkiye, ülkemizdeki akıllı telefon satışlarına ara vereceğine yönelik iddialara yanıt verdi.

Samsung Türkiye’den Çekilecek mi?

Google ile Rekabet Kurumu arasında yaşanan sorunlar diğer şirketleri de etkileyebilme potansiyeline sahip. Geçtiğimiz saatlerde yaptığımız haberde sektör içerisinde ortaya çıkan ve Samsung‘un ülkemizdeki satışlara ara vereceğini işaret eden iddiaları sizlere aktarmıştık.

Samsung Türkiye yaptığı yazılı açıklama ile birlikte bu iddialara yanıt verdi.

“Kamuoyuna Duyuru,”

“Samsung Electronics olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerin yasalarına göre ticari faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Türkiye’de Rekabet Kurumu’nun Google’ın faaliyetleri ile ilgili aldığı kararı ve bununla ilgili süreçleri yakından takip ediyoruz. 2020’de çıkacak yeni Galaxy ürünleri ile ilgili Türkiye’deki lansman çalışmalarımıza ve planlamalarımıza devam ettiğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.”

“Rekabet Kurumu tarafından yürütülen süreçle ilgili gelişmelere göre kullanıcılarımızı ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz.”

“Samsung Electronics Türkiye”

Bu açıklamalar ile birlikte şirketin en azından şu aşamada bu yönde bir kararının olmadığını ancak ilerleyen dönemlere göre aksiyonlarında bir değişiklik alabileceklerini anlayabiliyoruz. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi takipte kalın.

 
👎Adnan Güney diyorki! Samsung 2020’de devam etme kararını kullanıcıları için değil kendi Ticaretindeki düşmeleri asgaride tutabilmek için almıştır. Bu nedenle kullanıcıyı düşündüğünü sanmıyorum bu nedenle Kullandığım Samsung telefonu en kısa zamanda Güncellenebilir android telefona yükseltmem gerektiğidir. Sizlerde düşüncelerinizi yorum kısmından açıklayabilirsiniz.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

"Bu hafta hangi fragmanlar yayınlandı" "Yeni bir fragman yayınlandı mı acaba?" Bu hafta yayınlanan en yeni 9 fragmanı izlemeye devam edin...

Bu Hafta Yayınlanan İzlenmesi Gereken Fragmanlar

Chrome’a Web Uygulamalarındaki Dosyaları Bulma Özelliği Geliyor