Samsung telefon sahiplerini üzen gelişme!
  1. Ana Sayfa
  2. Android

Samsung telefon sahiplerini üzen gelişme!

0

Samsung kullanıcılara sunduğu bulut depolama servisi Cloud konusunda kritik bir karar aldı. Samsung Cloud için yolun sonu gözüktü!

Günümüzde hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen servislerin başında bulut depolama çözümleri geliyor. Google Drive, Dropbox, Yandex Disk ve iCloud gibi onlarca farklı servis bulunuyor. Ancak telefonlarla birlikte gelen Drive, iCloud ve Samsung Cloud gibi servisler yazılımsal entegrasyonlar sayesinde kullanıcı kazanma konusunda daha avantajlı.

iPhone ve iPad modellerinde iCloud, Android telefonlarda Google Drive varsayılan olarak karşımıza çıkarken, Samsung’un telefonlarında ek olarak Samsung Cloud servisi bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar rehberden notlara kadar onlarca verinin yanı sıra kendi dosyalarını da Samsung’a emanet edebiliyor.

Samsung Cloud için yolun sonuna gelindi

Google’ın uzun bir süredir sağlamakta olduğu sınırsız fotoğraf ve video yedekleme imkanını geri çekmesinden sonra diğer teknoloji devleri de maliyetleri göz önünde bulundurarak, depolama servislerinde değişikliğe gitmeye başladı.

Bu kapsamda Samsung yaklaşık beş yıl önce kullanıma sunduğu Cloud servisini büyük oranda küçültmeye karar verdi. Artık kişiler, takvim öğeleri ve notlar gibi önemli ama küçük boyutlu dosyalar dışında yedekleme imkanı sunulmayacak. Bu nedenle kullanıcıların belirtilen tarihlere kadar dosyalarını başka bir servise taşıması gerekiyor.

Grup 1 ve Grup 2 olmak üzere dünya coğrafyasını ikiye ayıran Samsung kullanıcılara verdiği süreyi üç ay kadar uzattı. Samsung kullanıcılara Microsoft OneDrive servisine geçiş yapmaları konusunda tavsiyede bulunuyor ve hatta dosyaların taşınması konusunda kullanıcıların işini kolaylaştırıyor. Taşıma işlemini gerçekteştiren kişilerin OneDrive depolama alanları 5 GB’dan 20 GB seviyesine çıkıyor. Ancak bu 12 ay boyunca geçerli olacak.

Daha sonrasında aynı depolama alanını kullanmaya devam etmek için ödeme yapmanız gerekecek. İlk gruptaki kullanıcılara son tarih olarak 30 Eylül’e kadar süre verilirken, Asya, Afrika ve Orta Doğu’nun çoğunu kapsayan ikinci grubun 29 Kasım’a kadar süresi var. Eğer bu tarihlerden önce dosyalarınızı taşımaz veya yedeğini almazsanız, büyük ihtimalle hepsini kaybedeceksiniz ve bir daha kurtarmak mümkün olmayacak.

1.Grup >>> İngiltere, ABD, Avustralya ve Avrupa’nın büyük bölümünü kapsıyor.

2.Grup >>> Asya, Afrika ve Orta Doğu’nun büyük bölümünü kapsıyor.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap