Samsung telefon sahiplerini üzen gelişme!

Samsung kullanıcılara sunduğu bulut depolama servisi Cloud konusunda kritik bir karar aldı. Samsung Cloud için yolun sonu gözüktü!

Samsung kullanıcılara sunduğu bulut depolama servisi Cloud konusunda kritik bir karar aldı. Samsung Cloud için yolun sonu gözüktü!

Samsung kullanıcılara sunduğu bulut depolama servisi Cloud konusunda kritik bir karar aldı. Samsung Cloud için yolun sonu gözüktü!

Günümüzde hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen servislerin başında bulut depolama çözümleri geliyor. Google Drive, Dropbox, Yandex Disk ve iCloud gibi onlarca farklı servis bulunuyor. Ancak telefonlarla birlikte gelen Drive, iCloud ve Samsung Cloud gibi servisler yazılımsal entegrasyonlar sayesinde kullanıcı kazanma konusunda daha avantajlı.

iPhone ve iPad modellerinde iCloud, Android telefonlarda Google Drive varsayılan olarak karşımıza çıkarken, Samsung’un telefonlarında ek olarak Samsung Cloud servisi bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar rehberden notlara kadar onlarca verinin yanı sıra kendi dosyalarını da Samsung’a emanet edebiliyor.

Samsung Cloud için yolun sonuna gelindi

Google’ın uzun bir süredir sağlamakta olduğu sınırsız fotoğraf ve video yedekleme imkanını geri çekmesinden sonra diğer teknoloji devleri de maliyetleri göz önünde bulundurarak, depolama servislerinde değişikliğe gitmeye başladı.

Bu kapsamda Samsung yaklaşık beş yıl önce kullanıma sunduğu Cloud servisini büyük oranda küçültmeye karar verdi. Artık kişiler, takvim öğeleri ve notlar gibi önemli ama küçük boyutlu dosyalar dışında yedekleme imkanı sunulmayacak. Bu nedenle kullanıcıların belirtilen tarihlere kadar dosyalarını başka bir servise taşıması gerekiyor.

Grup 1 ve Grup 2 olmak üzere dünya coğrafyasını ikiye ayıran Samsung kullanıcılara verdiği süreyi üç ay kadar uzattı. Samsung kullanıcılara Microsoft OneDrive servisine geçiş yapmaları konusunda tavsiyede bulunuyor ve hatta dosyaların taşınması konusunda kullanıcıların işini kolaylaştırıyor. Taşıma işlemini gerçekteştiren kişilerin OneDrive depolama alanları 5 GB’dan 20 GB seviyesine çıkıyor. Ancak bu 12 ay boyunca geçerli olacak.

Daha sonrasında aynı depolama alanını kullanmaya devam etmek için ödeme yapmanız gerekecek. İlk gruptaki kullanıcılara son tarih olarak 30 Eylül’e kadar süre verilirken, Asya, Afrika ve Orta Doğu’nun çoğunu kapsayan ikinci grubun 29 Kasım’a kadar süresi var. Eğer bu tarihlerden önce dosyalarınızı taşımaz veya yedeğini almazsanız, büyük ihtimalle hepsini kaybedeceksiniz ve bir daha kurtarmak mümkün olmayacak.

1.Grup >>> İngiltere, ABD, Avustralya ve Avrupa’nın büyük bölümünü kapsıyor.

2.Grup >>> Asya, Afrika ve Orta Doğu’nun büyük bölümünü kapsıyor.

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Mali disiplindeki bozulmanın bütçe dengesini de sarstığını vurgulayan Dr. Ozan Bingöl, “Faiz dışı denge de negatife döndü. Hazine 21.8 milyar TL faiz ödemek için de borçlandı. Yeni vergi ve artışlar kaçınılmaz” dedi.

Bütçe disiplini alt üst yeni vergiler yolda

Telegram'ın bu güncellemesi, videoyu bir sonraki seviyeye taşıyor. Görüntülü grup aramaları artık 1000'e kadar izleyiciye sahip olabilir, görüntülü mesajlar daha yüksek kalitede kaydedilebilir ve genişletilebilir, normal videolar 0.5 veya 2x hızlarında izlenebilir. Ayrıca, birebir aramalar da dahil tüm görüntülü aramalara sesli ekran paylaşımı ve çok daha fazlasını eklediler.

Telegram’da1000 İzleyiciye Kadar Görüntülü Aramalar, Görüntülü Mesajlar 2.0, Video Oynatma Hızı ve Daha Fazlası