Samsung “Galaxy X” Katlanabilir Telefon Korede Görüldü.
0

Kore’de sertifikalı Samsung SM-G888N0 “Galaxy X” katlanabilir telefon görüldü

Samsung’un üzerinde çalıştığı katlanabilir telefonu hakkında daha fazla bilgi ortaya çıktı.ilk olarak Foldable olarak , ardından da Galaxy X ismini alan katlanabilir akıllı telefonu esnek bir tasarıma sahip olacağı ve böylece istendiği şekilde eğilip bükülebileceği açıklanan Galaxy X’in LetsGoDigital’in ortaya çıkarttığı bazı dosyalar ile telefonun gerçekliğini ispat etmeye yetiyor.İnanamayanlara duyurulur.

Bunun yanında kısa süre önce Kore’de SM-G888N0 sertifikası görüldü. Bu model numarası Nisan ayında Bluetooth ve Wi-Fi sertifikalarında tespit edilmiş ve Samsung’un “Project Vallet” ile beraber “Galaxy X” kod adında katlanabilir bir telefon ile ilişkilendirilmişti. Bu belgelerde pek fazla detay bulunmasa da Samsung’un önümüzde yıl içerisinde yepyeni bir ürün çıkaracağı kesin.Kore Ulusal Radyo Araştırılmaları Kurumu (NRRA)’nın hazırladığı raporda model numarasında “No”kodununda yeralmasıyla telefonun Güney Kore’depiyasaya çıkacağı düşünülmüştü.

Bu algının peşine Güney Kore’de SM-G888N0 sertifikası görüldü

Samsung, 2012 yılına kadar katlanabilir cihazların özelliklerinden bahsederken ekran alanında gelişme yaşanmadığından katlanabilir cihaz oluşturmak ve yenilikler ilave edebilmek için ciddi anlamda daha az bir başarı görüldü.Bunun yanında YOUM flixible OLED ekran teknolojisiyle oldukça beğeni kazandı.

YOUM flixible OLED ekran teknolojisiyle beğeni kazanırken 2012 yılına dek katlanabilen cihazların özelliklerinden bahsediliyordu. Fakat ekran alanında gelişme yaşanmadığından katlanabilir bir cihaz oluşturmak ve içerisine yenilik katmak ciddi anlamda daha az başarıyla görüldü.

Samsung’un katlanabilen akıllı telefonu iddiaların her geçen gün artmasına neden oldu. Daha sonra Samsung, patlama olayları ve yöneticileriyle dikkatleri biraz dağıttı. Hatta bu durum Lenovo’ya bir prototip sunma şansını vermiş oldu.

 

Samsung Galaxy X’in ne zaman tanıtılacağı ve piyasaya çıkacağı ise belirsiz. Öte yandan telefonun yalnızca Güney Kore’de mi satışa sunulacağı, yoksa dünya geneline mi açılacağı da belirsizliğini koruyor. Bekleyip göreceğiz.

 

 

Yapılan tüm çalışmalar elbette Samsung’un arkasında gerçekleşti. Galaxy S8’in başarısı ve Note 8 şu ana kadar Samsung’un en başarılı cihazları olarak gösterilmektedir. Tüm bu cihazlardan sonra Samsung’un büyük bir fark atması için katlanabilen cihaz üretimi ile büyük bir fark yaratacağı artık kesinleşti ve Samsung’un mobil biriminin başkanı Koh Dong-jin katlanabilir telefonlar için tarih vererek samsung telefonların katlanabilir modellerinin 2018’de raflarda yerini alacağı duyuruldu.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Cum.unv.elektronık mezunu gultasarim.com kurucusu ve editörü ayrıca Wordpress,Blogger,Tumblr,Google Sites,Sosyal Medya ,Seo alanlarda profesyonel çözümler üreticisi..

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir