Samsung Galaxy Note 5 güncellendi
  1. Ana Sayfa
  2. Android

Samsung Galaxy Note 5 güncellendi

0


Samsung eski amiral gemisi Galaxy Note 5 için Android güncellemesi yayınladı. Güncelleme yenilikleri nedir?
Samsung yazılım güncellemesi konusunda gaz pedalını kökledi. Şirket orta seviye telefonu Galaxy C7 için Android 7.0 Nougat güncellemesini yayınlamıştı. Bununla birlikte Galaxy Note 5 için de güncelleme çıktı.

GALAXY NOTE 5 GÜNCELLEMESİNDE NE VAR?

Note 5‘in bu yeni güncellemesi Android kasım ayı güvenlik iyileştirmelerini içeriyor. Sürüm notlarına göre Android işletim sistemindeki 64 güvenlik açığı ve Samsung‘un kendi arayüzündeki 6 güvenlik kusuru ortadan kaldırılıyor.

Güncellemenin en önemli kısmı, WiFi WPA2 açığını düzeltmesi. Geçtiğimiz ekim ayında WPA2 protokolünün hacklendiği ortaya çıktı. WPA2’daki güvenlik zayıflığı, siber korsanların KRACK (Key Reinstallation Attacks) isimli saldırılar yaparak, WiFi’deki şifreli bilgilere ulaşmasını sağlıyor.

Yeni yazılım paketi OTA yoluyla dağıtıldığı için telefonlara gelmesi biraz zaman alabilir. Güncelleme eğer telefonunuza gelirse, WiFi ağına bağlı olmasına ve şarjının da en az %50 olmasına dikkat edin.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap