Samsung Galaxy cihazları Play Store’a elveda mı ediyor?
 1. Anasayfa
 2. Android

Samsung Galaxy cihazları Play Store’a elveda mı ediyor?

0

 

Samsung, Google Play Store rakibi bir uygulama mağazasını araştırmaya başladı. Bu konuda Hintli şirketler ile birlikte çalışıyor.

Google, Play Store mağazasıyla uzun yıllardır tartışmaların odağında yer alıyor. Bu konuda Android kullanıcılarını tekelleştirdiği söylenen Google’a ciddi bir rakip geliyor. Samsung tarafından desteklenen Hintli bir dijital ödeme firması, Play Store rakibi üzerinde çalışıyor.

Samsung destekli şirket, Play Store rakibi mağaza geliştiriyor

Dijital ödeme ve finansal hizmetler şirketi PhonePe, Google Play Store hakimiyetine meydan okumak için çalışmalarını hızlandırdı. Şirketin, Hindistan’daki kullanıcılara yönelik olarak Play Store’a alternatif bir uygulama mağazası geliştirdiği söyleniyor.


PhonePe’nin yeni mağazası, Hintli kullanıcıları tek bir platformda buluşturmayı amaçlayan IndusOS tabanlı olacak. Samsung tarafından desteklenecek mağazanın “üst düzey yerelleştirilmiş” uygulamalara ve hizmetlere yer vereceği ifade edildi.

Uygulama mağazası hala geliştirme aşamasında olsa da, özellikle Galaxy tablet ve telefonlar için heyecan verici olacağını söylemek gerekiyor. 12 farklı dil ve 24 saat canlı sohbet desteği sunacak olan yeni mağaza, erişilebilirlik konusunda kullanıcı dostu olacak.

Uygulama mağazası tüm Android modelleri için kullanılabilir olsa da, Samsung’un desteği oldukça önemli. Ayrıca Google Play Store’dan indirilebilir olacak mağaza, Google’ın kullanıcı tabanına doğrudan hitap edecek.

 

Google Play’in kullanıcı güvenliği konusunda da tartışma yarattığını unutmamak lazım. Örneğin birkaç ay önce Zscaler ThreatLabz araştırmacıları tarafından hazırlanan son rapor; Joker, Facestealer ve Coper yazılım gruplarının olduğu bazı uygulamaları Play Store’da tespit etti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir