Samsun’da konut abonelerinin su sayaçları okunmayacak ‘Kıyas fatura’ uygulaması yapılacak

Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından korona virüsü tedbirleri kapsamında konut aboneliklerinde sayaç okuma işleminin yapılmayacağı ve ‘kıyas fatura’ uygulamasına geçildiği açıklandı.

Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından korona virüsü tedbirleri kapsamında konut aboneliklerinde sayaç okuma işleminin yapılmayacağı ve 'kıyas fatura' uygulamasına geçildiği açıklandı.

Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından korona virüsü tedbirleri kapsamında konut aboneliklerinde sayaç okuma işleminin yapılmayacağı ve ‘kıyas fatura‘ uygulamasına geçildiği açıklandı.

Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından korona virüsü tedbirleri kapsamında konut aboneliklerinde sayaç okuma işleminin yapılmayacağı ve ‘kıyas fatura‘ uygulamasına geçildiği açıklandı.

SASKİ tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Birimlerimizin tamamında hizmetlerin sunumunda gerekli tüm tedbirler alınmış olup korona virüsü ile etkin bir mücadele devam etmektedir. Vatandaşlarımızın ve personelimizin sağlığını öncelediğimiz bu süreçte alınan tedbirlere ek olarak konut abonelerimizde fiziki sayaç okuma işlemleri yapılmayacak olup, kıyas fatura uygulamasına geçilmiştir.

Bu süreçte düzenlenecek olan kıyas faturalar ‘geçici tahakkuk olup, sürecin sona ermesinden sonra yapılacak olan ilk okumada eksik ya da fazla kıyas işlemleri mahsuplaşma yöntemiyle düzeltilecektir. Bu süreçte dileyen vatandaşlarımız, sayacın tüketimini gösterir bilgilerini bizlere iletmeleri halinde normal fatura düzenlenip elektronik ortamda kendilerine ulaştırılacaktır. Mesai saatleri içerisinde kapalı olan iş yerlerinde kullanım olmadığı değerlendirilecek ve fatura oluşturulmayacaktır” ifadeleri kullanıldı.

kaynak: https://www.haberturk.com/samsun-haberleri/77170570-samsunda-konut-abonelerinin-su-sayaclari-okunmayacakkiyas-fatura-uygulamasi-yapilacak

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hürriyet'ten Abdulkadir Selvi'nin pandemide aşılama çalışmaları ve tam kapanma ile ilgili sorularını yanıtladı. Koca, ülkemizde aşılama çalışmalarında hedefin yaz döneminde 18 yaş ve üstünü aşılamak olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanı Koca: 18 Yaş Üstünün Aşılamasını Yaz Döneminde Tamamlayacağız

Sevilen dizi Lucifer’ın Netflix’te yayınlanmaya başlamasının ardından oldukça ilgi çekici bir süreç başlamış oldu. Dünyanın en sevimli şeytanı için 5. Sezon 2. Kısım bilgileri gelmeye başladı.

Lucifer’ın Merakla Beklenen 5. Sezon 2. Kısmının Fragmanı Yayınlandı (Yayın Tarihi de Belli Oldu)