Sahte “Erişim Engeli Kararı” Satan Şebekeye Operasyon: 7 Şüpheli Gözaltına Alındı
 1. Anasayfa
 2. Sağlık ve Yaşam

Sahte “Erişim Engeli Kararı” Satan Şebekeye Operasyon: 7 Şüpheli Gözaltına Alındı

0

Sahte “erişim engeli kararı” hazırlayıp para karşılığında satan şebekeye yeni bir operasyon düzenlendi, 12 kişiye yönelik düzenlenen operasyonlarda 7 kişi gözaltına alındı.

Türkiye’de gündemimizden düşmeyen erişim engelleri hakkında bugün çarpıcı bir operasyon düzenlendiği açıklandı. İstanbul’da aralarında ünlü isimlerin de olduğu 12 kişi, sahte mahkeme kararı hazırlayarak yanlış erişim engelleri getirilmesi nedeniyle gözaltına alındı.

Söz konusu kişilerin optik cihazlarla sahte mahkeme kararları hazırladığı ve para karşılığında sattığı, bu yolla ulusal basın kuruluşlarında yayınlanan bazı haberlere erişim engeli getirdiği ifade edildi.

Şebekeye operasyonlar geçtiğimiz yıl başlamıştı

erişim engeli 

Operasyon, geçtiğimiz yıl İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gelen ihbarla temellendi. İhbarın ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde soruşturma başlatıldı, 27 şüpheli tespit edildi ve yakalanmaları için çalışmalar başlatıldı.

Şebeke liderinin Uğur Yılmaz olduğu ifade edildi. Sahte mailleri farklı operatörlerden basın kuruluşlarına avukatlar adına gönderen İlknur Özkan’ın ve Yılmaz’ın geçtiğimiz yıl düzenlenen operasyon ile yakalandığı açıklandı.

Yılmaz, çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken İlknur Özkan ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Çalışmaların devamında şebeke üyesi olan 12 şüpheliye daha operasyon düzenlendi, şu ana kadar Ankara, Ordu, Düzce, Sakarya ve Tekirdağ’da düzenlenen operasyonlarda 7 kişinin gözaltına alındığı paylaşıldı.

Kaynak: https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/sahte-erisim-engeli-satan-ceteye-operasyon-7-gozalti-2086357
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir