Sağlık Bakanlığı’ndan inmeye ‘acil’ müdahale

İnme tanısı konulan hasta, 112 ambulanslarınca Sağlık Bakanlığı tarafından tanımlanan, özel ya da devlet bünyesinde hizmet veren inme merkezlerine götürülecek.

İnme tanısı konulan hasta, 112 ambulanslarınca Sağlık Bakanlığı tarafından tanımlanan, özel ya da devlet bünyesinde hizmet veren inme merkezlerine götürülecek.
Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ambulanslarda bulunan tabletler için geliştirilmiş yazılımla, hastanın durumuna göre belirlenen inme merkezleri ile temas kurularak hastanın tüm bilgileri buradaki hekime iletilecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada, “Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğüne bağlı 15 sağlık tesisinde inme ünitesi16 sağlık tesisinde inme merkezi hizmet vermektedir. 

İnme merkezleri, Türkiye genelinde yaygınlaştırılacak ve bu alanda eğitim verilen sağlık personeli sayısı artırılacak” dedi.

Kaynak: https://www.mynet.com/saglik-bakanligi-ndan-inmeye-acil-mudahale-110104762730

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Chrome’u tek tıkla hızlandırmanın yolu: OneTab

Meyve ve sebzeleri poşetle koyuyorsanız..