Sağlık Bakanı, Hangi Şehrin Yüzde Kaç Aşılandığını Açıkladı
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Sağlık Bakanı, Hangi Şehrin Yüzde Kaç Aşılandığını Açıkladı

0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, günlük COVID-19 tablosunun değiştirildiğini açıkladı. Bakan Koca’nın açıklamalarına göre vatandaşlar artık, ülke genelindeki aşılama durumunu da tablo üzerinden takip edebilecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz yıldan beri hayatımızın bir parçası olan turkuaz tablonun güncellendiğini açıkladı. Konuyla ilgili açıklamalarını Twitter üzerinden gerçekleştiren Bakan Koca, şehirlerin bundan sonra aşılama konusunda yarışacakları bir döneme girildiğini belirtti. Fahrettin Koca’nın açıklamalarına göre turkuaz tablo artık, günlük vaka sayısına ek olarak, kentlerin aşılama oranlarını da gösterecek.

Turkuaz tablonun bugüne kadar kullanılan hali, o gün yapılan test sayısını, pozitif vaka sayısını, ölüm sayısını, iyileşenleri ve bugüne kadarki olan toplam verileri gösteriyordu. Ancak bundan sonra yayımlanacak olan tablo, test sayısını, vaka sayısını, ölüm sayısını ve iyileşen hasta sayısını gösterecek. Tablonun büyük bir bölümü ise aşılamayla ilgili verilere ayrılacak.
Resimde görüldüğü gibi, 4 Temmuz Pazar günü il il aşılama oranını gösteren tablo


Sağlık Bakanlığı’nın yeni COVID-19 tablosunda, Türkiye geneli aşılama oranları ile ilgili bilgi verilecek. Buna göre 18 yaş ve üzeri vatandaşların ne kadarının 1. doz, ne kadarının 2. doz aşı vurulduğu görülebilecek. Ayrıca bugüne kadar uygulanmış olan toplam doz sayısı da bakanlık tarafından günlük olarak gösterilecek.

Vatandaşlar ayrıca, renklendirilmiş bir Türkiye haritası görecekler. Kırmızı, turuncu, sarı ve mavi renklerle görülecek bu haritada, bir kentte yapılan aşılamanın durumu gösterilecek. Bu bağlamda, nüfusa kıyasla aşı yaptırmış kişilerin oranının az olması kırmızı, çok olması ise mavi renkle gösterilecek. Bakanlık, bu konudaki rakamları da söz konusu harita üzerinde paylaşacak.

Kaynak:https://www.tv100.com/saglik-bakani-kocadan-yeni-tablo-aciklamasi-asi-seyrini-de-izleyecegiz-haber-560105.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap