Ruslar bu radarla F-35’i bile bulup vurabilir

Çin’in Sina Haber Ajansı tarafından yayınlanan bir makalede uzmanlar, Rusya’nın geliştirdiği söz konusu radar sisteminin yüksek seviyede gizli şekilde hedefine ulaşma olasılığını değerlendirdi.

Çin'in Sina Haber Ajansı tarafından yayınlanan bir makalede uzmanlar, Rusya'nın geliştirdiği söz konusu radar sisteminin yüksek seviyede gizli şekilde hedefine ulaşma olasılığını değerlendirdi.

Çin‘in Sina Haber Ajansı tarafından yayınlanan bir makalede uzmanlar, Rusya’nın geliştirdiği söz konusu radar sisteminin yüksek seviyede gizli şekilde hedefine ulaşma olasılığını değerlendirdi.

Uzmanlar, Rus
sisteminin 75.000 metre yükseklikte ve 600 km mesafedeki uçak hedeflerini tespit edebildiğini ve bunların hava ve füze ile savaşan S-400 veya Pantsir-S1 füzeleri ile izlenmesine ve hedef alınmasına olanak sağladığına dikkat çekildi.

Makalede, “Rusya şu anda en modern radarlara ve çok sayıda etkili füzeye sahipken, hava savunması çok yoğun olarak boy gösteriyor’’ ifadesi kullandılar.

Uzmanlara göre bu radas sistemi ile Rusya gizlenme özelliği bulunan F-35‘leri bile tespit edip vurabilir…

kaynak: https://www.superhaber.tv/ruslar-bu-radarla-f-35i-bile-bulup-vurabilir-haber-311072

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Tırnak yeme alışkanlığı kötü bir görüntünün yanında kişinin parmak, tırnak hatta çene ve dişlerine bile zarar veren bir alışkanlıktır.

Tırnak Yeme Alışkanlığınızı Nasıl Yok Edersiniz?

Microsoft, internet tarayıcısı Edge'i daha kullanışlı hale getirmek için geliştirmeye devam ediyor. Şirket, son olarak tarayıcısına yeni özellikler ekledi. Peki, neymiş bu özellikler gelin hep birlikte bakalım.

Microsoft, İnternet Tarayıcısı Edge’e Yeni Özellikler Ekledi