Robotics Engineer (Robotik mühendisi) ne iş yapar?
 1. Anasayfa
 2. İş dünyası

Robotics Engineer (Robotik mühendisi) ne iş yapar?

0

LinkedIn yükselen meslekler listesi ile son beş yılda en hızlı büyümeyi gösteren 15 iş alanını ve geleceğin mesleklerini sıraladı. Listede 11. sırada Robotics Engineer (Robotik mühendisi) var. Peki, Robotics Engineer (Robotik mühendisi) ne iş yapar? İşte detaylar…

2023 Yükselen meslekler listesi son beş yılda en hızlı büyüyen 15 iş alanını belirlemek için LinkedIn verilerinin kullanıldığı bir çalışma. Linkedin’in 15 meslekten oluşan listesine göre ilk sırada Game Designer (oyun tasarımcısı) ikinci sırada Blockchain Developer (Blokzincir geliştiricisi/yazılımcısı) üçüncü sırada ise Growth Specialist (Büyüme uzmanı) vardı. Listede onbirinci sırada ise Robotics Engineer (Robotik mühendisi) yer alıyor.

Robotics Engineer (Robotik mühendisi) ne iş yapar? Hangi sektörlerde çalışır? Hangi yetenekler gerekir? İşte detaylar…

Linkedin listesini incelemek için: İşte yükselen meslekler: LinkedIn’e göre talep gören, popüler 15 pozisyon (2023)

Robotics Engineer (Robotik mühendisi) Ne İş Yapar?

Linkedin bu işin tanımını şöyle yapıyor: “Robotik mühendisleri, imalat başta olmak üzere birçok endüstride kullanılan robotların ve robotik sistemlerin tasarlanması, geliştirilmesi ve yapılandırılmasından sorumludur. Ayrıca bu sistemleri test etmek için yazılım sistemleri de oluştururlar.”

Robotics Engineer, robotların tasarımını, geliştirilmesini ve üretilmesini yöneten ve koordine eden bir mühendistir. Bu mühendisler, robotların mekanik, elektronik, yazılım ve sensör sistemlerini tasarlamaktan, kodlamaktan, test etmekten ve debug etmekten sorumludur. Ayrıca, robotların güvenli ve etkil bir şekilde çalışmasını ve uygun bir şekilde çevreyle etkileşimini sağlamak için gerekli olan kontrol sistemlerini ve algoritmalarını geliştirirler. Robotics Engineer, endüstriyel, tıbbi, eğitimsel veya araştırma amaçlı robotların tasarım ve üretiminde çalışabilir.

YETENEKLER, SEKTÖRLER, İLLER

Linkedin verilerine göre işle ilgili önemli bilgiler şöyle:

 • En yaygın yetenekleri: Robot Teknolojisi, Süreç Otomasyonu, C# 
 • En yaygın sektörler: Profesyonel Hizmetler, Üretim, Teknoloji ve Medya
 • En fazla işe alım yapılan konumlar: İstanbul 
 • Mevcut cinsiyet dağılımı: Kadın (%34); Erkek (%66) 
 • Bu rolden önceki medyan deneyim yılı: 1,7 | Bu unvana geçiş yapılan pozisyonlar: Yazılım Mühendisi, İş Analisti | Uzaktan çalışabilme imkanı: %6,1

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir