1. Ana Sayfa
  2. Genel

Resident Evil Village rekora koşuyor

Resident Evil Village rekora koşuyor
+ - 0

Resident Evil serisinin en son oyunu Village, 4,5 milyon kopya satış yakaladı. Oyun bu hızla devam ederse rekor kırabilir.

Popüler korku oyunu serisi Resident Evil‘ın son halkası olan Resident Evil Village, yeni bir başarı yakaladı. Oyun 4,5 milyon kopya satma başarısını gösterdi.

RE: Village büyük satış rakamlarına devam ediyor. Capcom, popüler korku oyununun dünya çapında 4,5 milyondan fazla sattığını duyurdu.

Resident Evil Village için DLC geliştiriliyor

Mayıs ayındaki lansmanda 3 milyon satış yapan Village, ay sonu itibariyle de 4 milyon kopya satmıştı. Village için açıklanan yeni satış rakamı oyunun web sitesinde de belirgin bir şekilde gösteriliyor.

Öte yandan Capcom, E3 2021 etkinliğinde Village’a bir DLC geleceğini açıkladı. DLC’nin tam olarak ne içerdiği bilinmese de Capcom, “Yoğun talep üzerine, RE: Village için ek DLC geliştirilmeye başlandı” ifadeleri kullanıldı.

Gelecek DLC’ye ek olarak Capcom, rekabetçi ve çok oyunculu bir oyun olan Re:Verse’in Temmuz ayında başlanacağını doğruladı. Efsane serinin ikinci çok oyunculu modu olacak olan Re:Verse, 3. oyunda yer alan ve dört kişinin bir araya geldiği Resistance‘a benzeyecek.

Ünlü korku serisinin en çok satan oyunu olarak ise Resident Evil 5 görünüyor. Her oyunda olduğu gibi kaotik bir atmosfere sahip olan 2009 tarihli oyun, 13.4 milyon kopya satışı gerçekleştirdi. Village’in yakaladığı rakamlara bakıldığında ise, unvanı alacağı tahmin ediliyor.

Village için gelecek eklenti paketi ve çok oyunculu modunun nasıl bir satış etkisi yaratacağı da merak konusu.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap