Resident Evil 4 Remake’den 12 Dakikalık Oynanış Videosu Geldi!
 1. Anasayfa
 2. Oyun

Resident Evil 4 Remake’den 12 Dakikalık Oynanış Videosu Geldi!

0

 

Resident Evil 4 Remake’in oynanışını bol bol inceleyebileceğimiz 12 dakikalık bir videosu yayınlandı. Oyunun çıkışına az bir süre kalmışken bu video, hayranların heyecanını bir hayli arttırdı.

Capcom, 2019’dan beri Resident Evil severleri mutlu etmeye devam ediyor. İlk olarak çıkardığı Resident Evil 2 Remake’in başarısının ardından Resident Evil 3’ün de Remake’ini yapan şirket, bildiğiniz gibi 4. oyunun da remake’ini yaptığını duyurmuştu.

Daha önce çok kısa videolar ve görüntüler paylaşılan oyundan ilk uzun oynanış videosu geldi. Tam 12 dakikalık olan oynanış videosunda Leon ile başkanın kızını kiliseden kurtardığımız bölümü izliyoruz.

Resident Evil 4 Remake’den dolu dolu oynanış videosu:

Oyunun çıkışına 2 aydan az bir süre kala yayınlanan bu 12 dakikalık videoda, oyunun 5. bölümünde anlatılan hikâyeyi izliyoruz. Artık Leon, kilisede başkanın kızını bulmuş ve onu oradan kurtarma operasyonuna başlıyor.

Videoda çok az ara sahne var, dolayısıyla oynanışa iyice bir göz atabiliyoruz. Oyuna eklenen yeni mekaniklerden biri olan kırılan silahlar, oynanışın ana etmenlerinden biri olacak gibi görünüyor. Zira Capcom, hızlı tepki vermeniz gereken anların (QTEartık eskidiğini ve AAA oyunlara yakışmadığını belirtmişti.

Yani bıçağınızı (veya başka bir yakın dövüş silahınızı), gerçek birebir dövüşlerde kullanacak, saldırıldığı zaman savunma yapacak ve boş bulduğunuz anda saldıracaksınız. Bütün bunları yaparken silahınızın kırılmamasını umacaksınız.

Ayrıca oyuna birçok yan görev eklendi, yani oyun açık dünya haline geldi. Açık dünya olmayan orijinal Resident Evil 4’ten hatırlayacaksınızdır, Ashley yanımızda dolaşırken çok sinir bozucu bir unsur haline geliyordu.

Artık Ashley’in can barı olmayacak ve belirli miktarda vuruş tankladıktan sonra yere düşecek, kaldırmadığınız takdirde ölecek. Dolayısıyla daha az sinir bozucu hale gelmiş olacak. 24 Mart 2023’te yayınlanacak olan Resident Evil 4 Remake’in oynanış videosu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak:https://www.gamesradar.com/new-resident-evil-4-remake-footage-shows-off-chapter-5-gameplay/ 

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir