PSN Güvenlik Sistemini Yeniledi
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

PSN Güvenlik Sistemini Yeniledi

0

Sony, güvenlik katmanlarını sessiz sedasız bir şekilde arttırarak, Playstation Network2un artık iki katmanlı güvenlik doğrulamasıyla çalışmasını sağlayacak. Yeni Zelanda ve Avustralya’ da kullanılmaya başlanan sistem yakında tüm bölgelerde kullanılacak.

Son zamanlarda PSN forumlarında hesap çalınma vakalarında artış görüldü. Bunun üzerine Sony, iki aşamalı güvenlik doğrulamasını artık hayata geçirdi. İki aşamalı güvenlik doğrulaması için, kullanıcılardan cep telefon numaralarının girilmesi istenecek.

PS4 ya da PC’den PSN hesabına her girişte, o mobil numaraya onay SMS’i gelecek ve kullanıcı SMS’te yazan kodu girmedikçe hesabına erişemeyecek. PS4’ten önceki cihazlar için ise bu özellik yerine “cihaz kodları” denilen bir özellik sunulacak.

Zamanında PSN’ den kullanıcıların kart bilgileri çalınmıştı. Sony’de PSN kullanıcılarından özür dilemişti. Hatalarından ders alan ve önlem almaya çalışan firma, aynı sorunları yaşamamak için harekete geçiyor.

Yazar Hakkında

1989 yılında Akhisar'da doğdum. Eğitim ve öğretim hayatımı Pamukkale Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra dijital platformlara olan ilgim arttı. Ve bilgi paylaşım sistemlerine ilgi duymaya başladım.Google, Yandex, Bing gibi büyük arama motorlarında seo optimasyonu yapmaya başladım. Ayrıca gıda mühendisliği yapmaktayım.

Yorum Yap