Prometheus yapay zekâ sistemi Microsoft Office’e geliyor
  1. Ana Sayfa
  2. Yapay zeka

Prometheus yapay zekâ sistemi Microsoft Office’e geliyor

0

Bing’in akıllı arama motoruna dönüştürülmesi sadece bir başlangıç. Microsoft, yapay zekâyı kademeli olarak ürünlerinin çoğuna yerleştirmek istiyor. Bir sonraki adım Microsoft Office olacak.

Önümüzdeki haftalarda sunulacak yeni özellikler Microsoft Office uygulamalarının çehresini ciddi anlamda değiştirecek. Kullanıcıların daha hızlı ve verimli çalışmasına olanak sağlayacak. Konuyla ilgili duyurunun Mart ayında yapılacağı söyleniyor.

Yapay zeka nelere yardımcı olacak?

Prometheus’un Outlook‘ta arama sonuçlarını iyileştirmek ve e-postalara yanıt önermek için test edildiği daha önce ortaya çıkmıştı. Yapay zekâ sistemi ayrıca Word‘de metin yazarken de kullanıcılara yardımcı olacak şekilde dizayn ediliyor.

Office araçlarındaki sinir ağı örneğin Excel‘de kullanılmak üzere elektronik tablolar oluşturabileceği gibi Dall-E aracılığıyla PowerPoint sunum slaytları hazırlayabilecek. Prometheus’un aynı zamanda Microsoft Teams platformuna da eklenmesi planlanıyor.

Kaynak: https://www.theverge.com/2023/2/10/23593980/microsoft-bing-chatgpt-ai-teams-outlook-integration 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap