Popüler Google uygulaması YouTube ile birleşiyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Popüler Google uygulaması YouTube ile birleşiyor!

0

Google, 2012 yılında hayata geçirilen Google Play Filmler ve TV uygulaması ile ilgili kullanıcılarına bir iyi, bir de kötü haber paylaştı. Android işletim sistemi için hizmet vermeye başlayan ve şu anda Chrome, Roku ve iOS gibi platformlarda da kullanılabilen servisin fişi çekiliyor. Ancak şirket buradaki verileri YouTube‘a taşımaya karar verdi.

Google Play Filmler ve TV için akıllı TV’lerde yolun sonu göründü


Google’ın resmi Destek sayfasında yayımladığı paylaşıma göre Play Filmler ve TV servisi yakında resmen sonlanıyor. Şirket 15 Haziran 2021 tarihinden itibaren uygulamanın Roku, Samsung, LG ve Vizio akıllı TV’lerde kullanılamayacağını açıkladı. 

 
Şimdilik platformun mobil cihazlar için bir sınırlamayla karşılaşıp karşılaşmayacağı belli değil. Fakat yakında aplikasyonun da sonlanacağı ve hizmetin tamamen hayatımızdan çekip gideceği tahmin ediliyor. Peki ya tüm bunlar gerçekleştiğinde daha önce yapılan satın alımlara ne olacak?Şirket, yakında askıya alacağı Video on demand platformundaki verileri YouTube uygulaması ile paylaşacak. Yapılan duyuruya göre YouTube’ta Google hesabınızla oturum açtıktan sonra geçmişte yaptığınız tüm alışverişlere erişebilecek ve yeni içeriklere göz atabileceksiniz. Aynı şekilde satın alma ve kiralama işlemleri gerçekleştirmek de mümkün olacak.

 

Google Play Filmler ve TV ile YouTube entegrasyonunda dikkat edilmesi gereken noktaları şirket şöyle sıraladı:

– Geçmişte satın aldıklarınızın tümü YouTube’da mevcut olacak.

– Google Play kredileriniz, YouTube alışverişlerinde kullanılabilecek.

– Play Aile Kitaplığı satın alımları YouTube’da görüntülenebilir. Fakat YouTube’da yapılan satın alma işlemleri aile paylaşımını desteklemez. Google Play Filmler ve TV web sitesinden veya uygulamasından yapılan satın alma işlemleri, aile paylaşımını desteklemeye devam edecek.

– İzleme Listeniz YouTube’da mevcut olmayacak. Ancak Oynatma Listeleri oluşturabilirsiniz.

Google kullanıcılarına yapılan değişiklikleri hissettirmeden yeni bir film izleme platformu inşa etmeye çalışıyor. Play Filmler ve TV uygulamasının ne kadar eski ve artık rağbet görmediği göz önüne alınırsa; yapılan değişiklikler pek çok kişiyi sevindirecek gözüküyor. Peki ya Google’ın bu adımıyla ilgili sizin fikirleriniz neler? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

 
 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap