Popüler Google uygulaması YouTube ile birleşiyor!
 1. Anasayfa
 2. Genel

Popüler Google uygulaması YouTube ile birleşiyor!

0

Google, 2012 yılında hayata geçirilen Google Play Filmler ve TV uygulaması ile ilgili kullanıcılarına bir iyi, bir de kötü haber paylaştı. Android işletim sistemi için hizmet vermeye başlayan ve şu anda Chrome, Roku ve iOS gibi platformlarda da kullanılabilen servisin fişi çekiliyor. Ancak şirket buradaki verileri YouTube‘a taşımaya karar verdi.

Google Play Filmler ve TV için akıllı TV’lerde yolun sonu göründü


Google’ın resmi Destek sayfasında yayımladığı paylaşıma göre Play Filmler ve TV servisi yakında resmen sonlanıyor. Şirket 15 Haziran 2021 tarihinden itibaren uygulamanın Roku, Samsung, LG ve Vizio akıllı TV’lerde kullanılamayacağını açıkladı. 

 
Şimdilik platformun mobil cihazlar için bir sınırlamayla karşılaşıp karşılaşmayacağı belli değil. Fakat yakında aplikasyonun da sonlanacağı ve hizmetin tamamen hayatımızdan çekip gideceği tahmin ediliyor. Peki ya tüm bunlar gerçekleştiğinde daha önce yapılan satın alımlara ne olacak?Şirket, yakında askıya alacağı Video on demand platformundaki verileri YouTube uygulaması ile paylaşacak. Yapılan duyuruya göre YouTube’ta Google hesabınızla oturum açtıktan sonra geçmişte yaptığınız tüm alışverişlere erişebilecek ve yeni içeriklere göz atabileceksiniz. Aynı şekilde satın alma ve kiralama işlemleri gerçekleştirmek de mümkün olacak.

 

Google Play Filmler ve TV ile YouTube entegrasyonunda dikkat edilmesi gereken noktaları şirket şöyle sıraladı:

– Geçmişte satın aldıklarınızın tümü YouTube’da mevcut olacak.

– Google Play kredileriniz, YouTube alışverişlerinde kullanılabilecek.

– Play Aile Kitaplığı satın alımları YouTube’da görüntülenebilir. Fakat YouTube’da yapılan satın alma işlemleri aile paylaşımını desteklemez. Google Play Filmler ve TV web sitesinden veya uygulamasından yapılan satın alma işlemleri, aile paylaşımını desteklemeye devam edecek.

– İzleme Listeniz YouTube’da mevcut olmayacak. Ancak Oynatma Listeleri oluşturabilirsiniz.

Google kullanıcılarına yapılan değişiklikleri hissettirmeden yeni bir film izleme platformu inşa etmeye çalışıyor. Play Filmler ve TV uygulamasının ne kadar eski ve artık rağbet görmediği göz önüne alınırsa; yapılan değişiklikler pek çok kişiyi sevindirecek gözüküyor. Peki ya Google’ın bu adımıyla ilgili sizin fikirleriniz neler? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

 
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir