PlayStation Plus Oyun Kataloğuna Nisan Ayında Eklenecek Oyunlar Açıklandı: Yüzlerce Lira Değerinde Oyun Geliyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

PlayStation Plus Oyun Kataloğuna Nisan Ayında Eklenecek Oyunlar Açıklandı: Yüzlerce Lira Değerinde Oyun Geliyor!

0

 

PlayStation, PS Plus Extra ve Deluxe aboneliğinde sunulan oyun kataloğuna nisan ayında eklenecek oyunları açıkladı.

Japonya teknoloji devi Sony’nin PlayStation platformu için hizmete sunduğu ücretli abonelik sistemi PlayStation Plus’ın nisan ayında oyun kataloğuna getireceği ücretsiz oyunları resmen açıklandı. Oyunların 18 Nisan tarihi itibarıyla erişilebilir olacağı ifade edildi.

Nisan ayında PlayStation Plus abonelerine sunulacak oyunlara baktığımızda yüzlerce lira değerindeki birçok popüler oyunun eklendiğini görüyoruz. Bu açıklanan oyunların, “Oyun Kataloğu”nu içeren PS Plus Extra ve Deluxe için olduğunu, aylık oyunların geldiği Essential üyeliğini kapsamadığını söyleyelim.

İşte Nisan 2023’te PS Plus Extra ve Deluxe aboneleri için gelecek oyunlar:

OyunNormal FiyatıPlatform
Kenna: Bridge of Spirits170 TL (indirimsiz 379 TL)PS4/PS5
Doom Eternal469 TLPS4/PS5
Riders Republic569 TLPS4/PS5
Wolfenstein II: The New Collossus34 TL (indirimsiz 229)PS4
Slay The Spire114 TLPS4
Monster Boy and the Cursed Kingdom87 TL (indirimsiz 349)PS4/PS5
The Evil Within84 TLPS4
Wolfenstein: The Old Blood144 TLPS4
Bassmaster Fishing249 TLPS4/PS5
Paradise Killer 199 TLPS4/PS5
Sackboy: A Big Adventure539 TLPS4/PS5

Klasikler kataloğuna da yeni oyunlar ekleniyor

Deluxe abonelere sunulan klasikler kataloğuna da bu ay birçok yeni oyun eklenecek. Bunlar, Doom, Doom II, Doom 64, Doom 3 ve Dishonored: Definitive Edition olacak. 

Öne çıkan oyunlar

Doom Eternal

id Software tarafından geliştirilen ve Bethesda tarafından yayınlanan Doom Eternal, 2020 yılında çıkış yaptı. Efsane Doom serisine dahil olan aksiyon dolu tek oyunculu yapımda oyuncular, Slayer olarak boyutlararası bir iblis avına çıkarak insanlığı kurtarmaya çalışıyor.

Wolfenstein II: The New Collossus

2017’de çıkış yapan Wolfenstein II: The New Collossus, Wolfenstein: The New Order’ın devam oyunu. Macihne Games tarafından geliştirilen ve Bethesda tarafından yayınlanan FPS türündeki oyunda, yine B.J. Blazkowicz’i kontrol ediyor ve alternatif bir geçmişte dünyayı yöneten Nazilere karşı mücadele ediyor.

Kena: Bridge of Spirits

2021 yılında piyasaya sürülen Kena: Bridge of Spirits, Ember Lab tarafından geliştirildi ve yayınlandı. Aksiyon ve macera türündeki oyun, gözlerinizi şenlendirecek bir dünyaya sahip. Yapımda kutsal dağ tapınağını bulmak için terk edilmiş bir köye seyahat eden genç ruh rehberi Kena’yı kontrol ediyoruz ve onun macerasını deneyimliyoruz.

The Evil Within

Tango Gameworks tarafından geliştirilen ve Bethesda tarafından yayınlanan The Evil Within, 2014 yılında çıktı. Resident Evil’ın yaratıcısı Shinji Mikami’nin de geliştiricilerinden olduğu oyun, hayatta kalma temalı bir korku oyunu. The Evil Within’de göz alıcı ortamlar, korkutucu ve ayrıntılı bir hikayeyle karşı karşıya kalırken elimizdeki sınırlı kaynaklarla hayatta kalmaya çalışıyoruz.

Bu ay kaldırılacak oyunlar

PlayStation, bunlara ek olarak kaldırılacak oyunları da açıkladı. Aşağıda gördüğünüz oyunlar mayıs ayında PS Plus kataloğunda yer almayacak;

  • Marvel’s Spider-Man
  • Resident Evil
  • NBA 2K Playgrounds 2

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap