PlayStation, Final Fantasy XVI İçin 25 Dakikalık Oynanış Videosu Paylaştı (Tüm Oyunu Bitirseydiniz…)
 1. Anasayfa
 2. Oyun

PlayStation, Final Fantasy XVI İçin 25 Dakikalık Oynanış Videosu Paylaştı (Tüm Oyunu Bitirseydiniz…)

0

 

Etkinliğin büyük bölümünde ise Eikon olarak isimlendirilen savaşlarla ilgili detaylara yer verildi. Oyuncular, bu kez becerilerini genişletmek için tek tek uğraşmayacaklar. Genel olarak sistem otomatikleşmiş durumda. Öte yandan, yepyeni savaş becerileri, ekipmanlar ve düşmanlar da Final Fantasy XVI’da oyuncuların karşısına çıkacak.

Tek oyunculu yapıya sahip olacak RPG türündeki oyunla ilgili yapılan yeni açıklamalar, RPG türünün hakkının verileceğini ortaya koydu. Zira oyuncular, Clive’s Hideout olarak isimlendirilen merkez sığınakta topladıkları ürünlerden yeni ürünler oluşturabilecekler. Ayrıca oyunda sunulacak yan görevler ile karakterin gelişmesi ve büyük savaşlara hazırlanılması sağlanacak.

Final Fantasy

Yıllardır üzerinde çalışılan Final Fantasy XVI, sadece PlayStation 5’e özel bir oyun olarak karşımıza çıkacak. Sony’nin açıklamasına göre ikonik serinin en yeni oyunu, 22 Haziran’da piyasaya sürülecek. Final Fantasy XVI, 799 TL‘den başlayan fiyatlarla satın alınabilecek.

State of Play etkinliğini aşağıdan izleyebilirsiniz

Sony’nin bir önceki State of Play etkinliğinde gösterdiği tüm oyun ve genişletme paketleri:

 • Destiny 2: Lightfall
 • Suicide Squad: Kill the Justice League
 • Tchia
 • Humanity
 • Resident Evil 4
 • Street Fighter 6
 • Baldur’s Gate 3
 • Wayfinder
 • Goodbye Volcano High
 • The Foglands
 • Green Hell VR
 • Synapse
 • Journey to Foundation
 • Before Your Eyes
 • Naruto X Boruto Ultimate Ninja Storm Connections

Destiny 2: Lightfall

Destiny 2: Lightfall yeni bir oyun değil. Destiny 2 oyuncuları, 28 Şubat itibarıyla yeni bir genişletme paketini deneyimleme imkanı yakalayacaklar. Destiny 2: Lightfall ile oyuna yepyeni görev ve karakterler eklenecek.

Suicide Squad: Kill the Justice League

Üçüncü şahıs nişancı türünde bir oyun olarak karşımıza çıkacak Suicide Squad: Kill the Justice League, ilk aşamada PS5 için, sonraki dönemlerde PS4 ve PC için de piyasaya sürülecek. State of Play için hazırlanan video, oyunun 4 oyunculu modundan kesitler sunuyor.

Tchia

Fantastik bir dünyadaki bir adada geçen Tchia, 21 Mart’ta yayınlanacak. Açık dünya türünü seven oyuncuların ilgisini çekecek oyun, en çok da grafik kalitesi ile gündeme gelecek gibi görünüyor.

Humanity

Bir köpeğe hayat vereceğiniz Humanity oyununda, bulmacaları çözüp insanları kurtarmaya çalışacaksınız. Platform türü yapım, PSVR ve PSVR2 ekipmanları ile de oynanabilecek. Humanity, Mayıs 2023’te piyasaya sürülecek.

Resident Evil 4

İlk kez 2005 yılında tanışma imkanı yakaladığımız Resident Evil 4, uzunca bir süredir remake versiyonu ile gündemde. Yapılan çalışmalarla orijinal oyunun görüntü kalitesi ve sunabildiği teknolojiler yenilendi. Ayrıca oyuna yeni içerikler de eklendi. Resident Evil 4, 24 Mart‘ta piyasaya sürülecek.

Street Fighter 6

Street Fighter serisi, yakın dövüş oyunlarını seven oyuncular için bir klasiktir. Serinin en yeni oyunu “Street Fighter 6”, oyuncuların yıllar sonra yepyeni bir deneyim yaşamasını sağlayacak. Sadece PS değil tüm platformlar için yayınlanacak Street Fighter 6, Haziran 2023’te çıkış yapacak.

Baldur’s Gate 3

Baldur’s Gate serisinin üçüncü oyunu olarak karşımıza çıkacak olan Baldur’s Gate 3, aslında PC ekosisteminde bir süredir oynanabiliyor. Tek veya çok oyunculu oynayabileceğiniz RPG türündeki oyun, 31 Ağustos itibarıyla tüm oyuncuların beğenisine sunulacak.

Wayfinder

Wayfinder, en basit anlatımı ile bir hayatta kalma oyunu. Fantastik bir dünyada geçen oyunda fantastik karakterler kullanacak, hakimiyet kurmak için maceradan maceraya atlayacaksınız.

Goodbye Volcano High

15 Haziran’da piyasaya sürülecek Goodbye Volcano High, sinematik sahnelerle donatılmış bir oyun. Müzik odaklı oyunda canlandıracağınız karaktere sunulan seçenekler için kararlar verecek, hikayeyi tamamlamaya çalışacaksınız.

The Foglands

PSVR2 için geliştirilen The Foglands, bilim kurgu tabanlı bir oyun. Oyunda kasvetli bir ortamda, karşınıza çıkan tüm yaratıkları yok etmeye çalışacaksınız.

Green Hell VR

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen VR oyun Green Hell, PSVR2 uyumluluğu ile önümüzdeki dönemlerde PlayStation 5 sahiplerinin beğenisine sunulacak.

Synapse

Bir başka PSVR2 uyumlu oyun da Synapse olarak karşımıza çıktı. Oyuncular, gerilim dolu sahnelerde hayatta kalmaya çalışacak.

Journey to Foundation

Isaac Asimov’un bilim kurgu odaklı kitaplarına dayanan Journey to Foundation, PSVR2 uyumluluğu ile de büyük ses getirecek gibi görünüyor.

Before Your Eyes

Geçtiğimiz yıllarda PC ekosistemi için piyasaya sürülen ve çeşitli kategorilerde ödüllendirilen Before Your Eyes, 10 Mart’ta PSVR2 uyumluluğu ile PlayStation 5 için piyasaya sürülecek.

Naruto X Boruto Ultimate Ninja Storm Connections

Ultimate Ninja Storm serisinin özel bir koleksiyonu olarak karşımıza çıkacak Naruto X Boruto Ultimate Ninja Storm Connections, animenin yirminci yıl dönümünde sadece PlayStation için değil, PC ve Xbox ekosistemi için de piyasaya sürülecek.

Kaynak: https://blog.playstation.com/2023/04/13/state-of-play-debuts-25-minutes-of-all-new-final-fantasy-xvi-gameplay/
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir