Plastik pencerelerin kışın Yalama olmaması için ne yapılmalı?
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Plastik pencerelerin kışın Yalama olmaması için ne yapılmalı?

0

2000‘li yılların sabahında, plastik pencereler “Avrupa kalitesinde onarım” olarak adlandırılan zorunlu bir özellikti, şimdi neredeyse her daireye yerleştiriliyorlar.

Birçoğunun, ısı ve ses yalıtımını takdir etmesi ve bu pencerelerin bir başka belirgin avantajı ise, kullanıcılar için bakım kolaylığının bulunmasıydı. Plastik ne sıvanır ne de boyanır. Doğru, kurulum yapanların pencere hakkındaki raporları, genellikle sessiz olması ve diğer prosedürlerin de uygulanması zorunluluğudur.

1. Yıllık pencere yağlama

Her pencere sahibinin bilmesi gereken ilk kural, pencere mekanizmasının, diğerleri gibi yağlanması gerektiğidir. Bu gerçek göz ardı edilirse, sonuçlar üzücü olur: Er ya da geç, pencere kullanılamaz hale gelir ve kapanmayı durduracaktır. Bunu düzeltmek için, bir uzmana danışmanız ve onarım için yardım istemeniz gerekir: en iyi ihtimalle, aksesuarları değiştirmek, en kötü ihtimalle – tüm mekanizmayı değiştirmeniz gerekecektir.

Kapatma mekanizmasının düzgün çalışmamasının nedeni, zaman içinde üzerinde bir kir tabakası birikmesi ve fabrika yağının silinmesi ve yıkanmış olmasıdır. Kısa bir süre sonra tamir gerekli olacak ilk sinyal ise, bir pencereyi kapatıp açarken hoş olmayan bir gıcırdama sesi duyulmasıdır.

Yağlama için makine veya silikon yağı kullanabilirsiniz. Herhangi bir “ev aracının” bunun yerine kullanılması (ayçiçek yağı, ayakkabı cilası, petrol jeli vb.) kullanılmaması gerekir. Çünkü mekanizmayı çabucak kurutur ve çizer, yok eder.

Cam pencereleri yılda bir kez yağlayın. Her şey düzgün çalışacaktır.

2. “Yaz” ve “kış” modu

Çok az insan geliştiricilerin pencerelerin “yaz” ve “kış” modunda çalışmasının öngörüldüğünü biliyor. Soğuk mevsimde daha sıkı kapanmaları gerekir. Bunu başarmak için, pimi (silindir biçimindeki çerçevedeki çıkıntı) dikey bir konumdan yatay konuma çevirmeniz gerekir. Çoğu zaman, bu silindir dik konumda değildir, ancak çapraz olarak kaydırılabilir. Saat kadranı ile bir paralel çiziyorsanız, saat 3’teki yöne benzer. Bu durumda, silindir 9 konumuna getirilmelidir. Tüm pimlerin konumunu değiştirmeniz gerekir, bu en kolay pense (standart silindirik pimler) veya altıgen kullanılarak yapılır. ilgili yiv bulunan kilitleme silindirleri).

Çok az insan geliştiricilerin pencerelerin "yaz" ve "kış" modunda çalışmasının öngörüldüğünü biliyor. Soğuk mevsimde daha sıkı kapanmaları gerekir.
 
Kaynak: http://dpchas.com.ua/pozitivnye-novosti/chto-delat-chtoby-plastikovye-okna-ne-sifonili-zimoy

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap