Peugeot Inception Tanıtıldı: Gerçek Olamayacak Kadar Güzel, Araba Olamayacak Kadar Teknolojik…
 1. Anasayfa
 2. Otomotiv

Peugeot Inception Tanıtıldı: Gerçek Olamayacak Kadar Güzel, Araba Olamayacak Kadar Teknolojik…

0

 

Elektrikli otomobillerde sıklıkla gördüğümüz kapalı ızgara, Peugeot’nun konsept otomobilinde de karşımıza çıkıyor. Ayrıca şirketin bir süredir kullanmakta olduğu yeni logo, aydınlatmalı bir şekilde kullanılmış. 

Gövdenin yan tarafındaki bir bölüm sürücü araba yaklaştığında ve uzaklaştığında farklı mesajlar gösterecek

elektrikli araba

Peugeot’nun elektrikli otomobil konsepti, yan kısımlarında “tech bar” olarak isimlendirilen bir bölmeye sahip. Bu bölüm, sürücü ve yolcular araca yaklaştığında ve araçtan uzaklaştıklarında özel mesajlar gösterecek. Ayrıca otomobilin şarj durumu da tech bar üzerinden görüntülenecek.

Yapay zeka sürücüyü de yolcuyu da tanıyabilecek!

Peugeot

Peugeot tarafından yapılan açıklamaya göre Inception’ın sahip olduğu yapay zeka sürücü ve yolcuları ayrı ayrı tanıyabilecek. Üstelik otomobil, buna göre de aksiyon alacak. Bu bağlamda; koltuk duruşu, araç sıcaklığı, kullanılan sürüş modları ve multimedya seçenekleri yapay zeka tarafından otomatik olarak ayarlanacak.

Yeni nesil modellerde bulunan i-Cockpit’in gelişmiş bir versiyonuna sahip

Peugeot icocpit

Peugeot’nun yeni nesil otomobillerinde tercih ettiği “i-Cockpit” isimli konsol tasarımı, Inception’da çok daha gelişmiş bir yapıya sahip. Oyun konsollarından esinlenerek oluşturulan dörtgen direksiyon, üzerinde çok sayıda kontrol alanı barındırıyor. Dokunmatik ekran şeklindeki direksiyonun arka kısmında ise daire şeklindeki gösterge ekranını görüyoruz.

Panoramik cam tavanla maksimum görüntü

Peugeot konsept araba

Inception, sürücü ve yolcular için oldukça geniş bir görüş açısı sunacak. Cam tavan, aracın ön camından başlıyor ve araç boyunca kesintisiz olarak devam ediyor. Şirkete göre cam fanus hissi yaşatmak için kullanılan camlar, 7 metrekarelik bir alana yayılıyor.

Tam dolu batarya ile 800 kilometre yol gidecek!

Inception Concept

Peugeot, Inception isimli konsept elektrikli arabasının motor ve batarya özelliklerini de açıkladı. Yapılan açıklamaya göre bu otomobil, 800 Volt sistem üzerine inşa edildi. Otomobildeki 100 kWh’lık batarya, tam doluyken 800 kilometre menzil sunacak. 100 kilometrede 12.5 kWh tüketim yapan Inception, beş dakikalık şarj ile 150 kilometre yol yapabilecek. 

0’dan 100’e 3 saniyenin altında çıkacak

Peugeot konsept araba

Biri önde diğeri arkada olmak üzere bir çift elektrik motoru ile donatılan Peugeot Inception, 680 beygir gücünde olan bir canavar. Şirkete göre dört tekerden çekiş desteği sunacak otomobil, 3 saniyeden daha kısa sürede 0’dan 100 km/sa hıza ulaşacak…

Kaynak:https://www.media.stellantis.com/uk-en/peugeot/press/peugeot-reveals-inception-concept?adobe_mc_ref= 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir