PayPal Türkiye Faaliyeti Durduruldu
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

PayPal Türkiye Faaliyeti Durduruldu

+ - 0

Paypal Türkiye faaliyetleri, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’na (BDDK) yaptığı lisans başvurusunun reddini göstermesi sonucu 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere durduruldu. 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren para gönderme ve alma işlemi artık yapılmayacak. Paypal müşterileri hesaplarına giriş yaparak, varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilecek. Müşteriler PayPal’ın bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilecek.

PayPal’ın internet sitesinde yapılan açıklamada, gelecekte Türkiye’deki müşterilere yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmaların süreceği belirtildi.

paypal-hizmet-bilgisi

Bakiyenizi çekmek için:

  • Hesabınıza giriş yapın.
  • Özet sayfasında yer alan PayPal Bakiyesi’nden “Para Çekin”i tıklayın.
  • Çekmek istediğiniz tutarı girin, çekilen paranın iletileceği banka hesabını seçin ve “Devam”a tıklayın.
  • Onay sayfasını inceleyin ve ardından “Gönder”e tıklayın.
  • Bakiyenin banka hesabınıza gönderilmesi 5 – 7 gün arası sürebilmektedir.
  • Banka hesap detaylarınızın doğru olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Ayrıca PayPal hesabınızda yer alan ad ve soyadınızın, banka hesabınızdaki ad ve soyadınız ile birebir uyumlu olması gerekmektedir.

Paypal yetkililerinin yaptığı son açıklama ise ;

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir. şeklinde olmuştur.

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap