1. Ana Sayfa
  2. Genel

Paint Net Resim Editör Programına Geometrik Şekiller – Shapes Nasıl Eklenir?

Paint Net Resim Editör Programına Geometrik Şekiller – Shapes Nasıl Eklenir?
0

Web site, blog yazıları veya kişisel paylaşımlarınız da Geometrik efekler (Shapes) şekiller eklentisini Türkçe ücretsiz free, Paint.Net programınıza ekleyerek kullanabilirsiniz.Paint.Net programı Web siteniz için geliştirilmiş, Site başlık resmi, Arka plan resmi, Banner, Logo, Transparan resim ve çeşitli Efek araçlarını kullanabileceğiniz ücretsiz dağıtılan bir Resim Editör aracıdır. Paint.NET, Bilgisayar işletim sisteminde kullandığınız Windows Paint proğramının geliştirilmiş formatı ile kullanıcılara ücretsiz verilmektedir.

Paint.NET programını kurduğunuzda kullanıcı arayüz dili İngilizce olarak karşınıza çıkıyor. Ancak Paint.NET proğramını kurduktan sonra aşağıda vereceğim diğer proğramı da kurduğunuzda Türkçe olarak kullanabileceksiniz.

NOT: Programın kurulum ve çalışması için işletim sisteminizde, NET Framework 4.5 yüklü olması gerektiğini unutmayın. Paint.NET proğramı bilgisayarınızda mevcut değilse önce Paint.NET proğramını indirip kurun. Sonra proğramı Türkçe’ye çeviri yapan proğramını indirip kurun ve proğramı menü çubuğu sağ üst dişli ayarlar, updates kısımdan güncelleyin.

Paint.NET proğramının kurulum aşamaları :

1. Paint.NET İndir , Alternatif Kurulum Paint.NET
2. Paint.NET Türkçe çeviri İndir
Ayrıca okuyun ⇒ Resim editörleri

Paint.Net Programı, Şekiller – Shapes eklentisinin kurulum aşamaları :

1. BoltBaitsShapes.zip dosyasını masa üstüne indirin.
2. Winrar kullanıyorsanız, indirdiğiniz zip dosyasının üzerine sağ tıklayarak Buraya çıkar ismine tıklayıp masa üstüne çıkarın. Winrar kullanmıyorsanız zip dosyası masa üstüne çıkmış olacaktır.
3. Çıkarmış olduğunuz dosyayı kopyalayın, Bilgisayarınızda, Proğramlar (C:) dizini içindeki Paint.NET proğramını açın. Paint.NET proğramını genişleterek, Shapes ismi bulun.

4. Shapes ismi üzerinde iken maus’a sağ tıklayarak çıkarmış olduğunuz dosyayı yapıştırın. Dosyanızın son şekli aşağıda belirtilen resimdeki gibi görülecektir.
5. Paint.NET proğramınızı açın. Sol kısımda Araç isminin yanındaki ok işaretine tıklayın. Aşağıya doğru açılan pencere altında bulunan Shapes ismine tıkladığınızda araç isminin yanında Rectangle yazdığını göreceksiniz. Ok işareti ile genişlettiğinizde, Geometrik işaretler çıkacaktır. Shapes Geometrik şekiller ile ilgili resmi inceleyin.

Paint.Net Programı, Şekiller – Shapes eklentisini açmak için; Sırası ile ilk resimdeki gibi 1,2,3 numaralara tıklamayı deneyin..

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap