1. Ana Sayfa
  2. Genel

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma
0

Paint Net Resim editörü ile Web sitenize yüklediğiniz resmin arka plan görselini şeffaf, transparan kullanabilirsiniz. Site başlık resmi, arka plan resmi, banner, logo, transparan resim ve çeşitli efekt araçlarını Paint.NET ücretsiz resim editörünü kullanarak yapmanız mümkün. Bilgisayarınıza Paint.NET ücretsiz resim editör programını kurmadı iseniz aşağıda verilen bağlantı linki ile programı indirip ücretsiz kullanın.

Paint.NET resim editör programını zip sıkıştırmasından çıkardıktan sonra kurdugunuz, program Ingilizce olarak karşınıza çıkacaktır. Diğer zip dosyasını da kurarak Türkçe’ye çevrilmiş olarak göreceksiniz. Paint.NET ücretsiz bir program olmasına rağmen çok fazla seçeneği sizlere sunuyor. Resimlerinizi istediğiniz gibi tanzim edebileceğiniz ücretsiz bir resim editörü.NOT: Programın kurulum ve çalışması için işletim sisteminizde, NET Framework 4.5 yüklü olması gerektiğini unutmayın.
Lisans: Ücretsiz, İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1
Kurulum : 1. Paint.NET İndir ,2. Paint.NET Türkçe çeviri İndir

Resimlerin arka plan görüntüsünü nasıl transparan yapacaksınız:

1. Kurulum işlemi sonucunda, Paint.NET ücretsiz programınızı açın.

2. Aşağıda görülen resim gibi bir resim seçim.

3. Resme dikkat ederseniz arka plan görüntüsünün beyaz olduğunu fark edebilirsiniz. Alt ve sağ dikey çizgiler resmi daha iyi anlayabilmeniz için özellikle bırakılmıştır.

ornek-resim-1

Arka plan görüntüsü beyaz zemin

4. Paint.net resim editörü ile arka plan görüntünün şeffaf görülmez yapılmış görüntüsü.

ornek-resim-2

Arka plan şeffaf görülmez durumu

Resimlerin arka plan görüntüsünün şeffaf görülmez yapılması:

1. Biraz önce açmış olduğunuz Paint.net resim editörünüze masa üstündeki resminizi tutup sürükleyin ve bırakın.

2. Sol üst köşede sihirbaz çubuğuna benzeyen simgeye tıklayın ve resminizin beyaz görülen alanına tıklayın.

3. Bilgisayarınızdaki Del klavye tuşuna tıklayın. Seçmiş olduğunuz resmin arka plan görüntüsünün silindiğini göreceksiniz. Şimdi de yaptığımız işlemin kaydedilmesi ile ilgili konuları incelemeye başlayalım.

Reslerin masa üstüne kaydedilmesi işlemi :

1. Sol üst köşeden Dosya simgesine tıklayarak, Farklı kaydet seçeneğini açın.

2. Dosya adı : Dosya adını yazarken mümkün olduğunca Türkçe karakter yazmayın. İlerde farklı bir sunucu kullanabilir site açabilir yazılarınızı taşıma gibi bir çalışma yapma durumunuz olabilir. Bu taşıma sırasında yeni açtığınız site kodlamasından dolayı resimlerinizin görülmeme durumu ortaya çıkabilir. Böyle bir durum yaşamamak için şimdiden önlem almanızı tavsiye ederim.

Kayıt türü : .Png uzantısını seçtikten sonra masa üstüne kaydedebilirsiniz. Kayıt türü için verilen açıklama resmini inceleyin.

kayit-turu

Kayıt türü için verilen açıklama

Resim ebatlarının ayarlanması : Menü çubuğunda, ResimYeniden boyutlandır seçeneğini seçip ebatları düzenleyin.

resim-ebatlari

Resim ebatlarının ayarlanması

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap