Orijinal ‘Wednesday’ Karakterini Canlandıran Lisa Loring, Hayatını Kaybetti
 1. Anasayfa
 2. Genel

Orijinal ‘Wednesday’ Karakterini Canlandıran Lisa Loring, Hayatını Kaybetti

0

 

1964’te yayına başlayan orijinal Addams Ailesi dizisinde Wednesday karakterini ilk kez canlandıran Lisa Loring, hayatını kaybetti. 64 yaşında hayata gözlerini yuman ünlü oyuncunun birkaç gündür yaşam destek ünitesine bağlı olduğu açıklandı.

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformlarından Netflix’in son dönemlerdeki en popüler yapımlarından bir tanesi hiç şüphesiz “Wednesday“di. İlk kez 1964 yılında yayınlanan The Addams Family’nin spin-off’u olarak karşımıza çıkan dizi, son dönemlerin en çok konuşulan yapımlarından bir tanesiydi. Şimdi bu dizinin orijinal versiyonu ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Netflix’te yayınlanan dizinin öznesi konumunda olan Wednesday Addams isimli karakteri orijinal yapımda canlandıran Lisa Loring’in hayatını kaybettiği duyuruldu. Yapılan açıklamada, ünlü oyuncunun felç geçirdiği ve yaşam destek ünitesine bağlandığı, ailesinin verdiği karar doğrultusunda da ünitenin fişinin çekildiği ifade edildi. 28 Ocak’ta öldüğü duyurulan Loring, sadece 3 gün yaşam destek ünitesine bağlı kalmıştı.

Sigara ve yüksek tansiyon, Lisa Loring için kaçınılmaz sonu getirdi…

Lisa Loring

*Lisa Loring’in Wednesday Addams rolündeki hali.

64 yaşında hayatını kaybeden oyuncunun ölümü ile ilgili konuşan isim, yakın arkadaşlarından Laure Jacobson oldu. Oyuncunun ölümüne neden olan felcin sigara ve yüksek tansiyondan kaynaklı olduğunu belirten Laure Jacobson, Lisa Loring’in çok eğlenceli bir insan olduğunu ifade etti.

Wednesday

1958 yılında hayata gözlerini açan Lisa Loring’in en popüler yapımlarından bir tanesi hiç şüphesiz The Addams Family idi. Ancak ünlü oyuncu, The Girl from U.N.C.L.E., Barnaby Jones ve The Phyllis Diller Show gibi yapımlarda da yer almıştı. Loring, 1964’te hayat verdiği Wednesday Addams karakterini, 1977 yılında yeniden canlandırmıştı…

Wednesday dizisinin yayınlandığı dönem TikTok ve Instagram Reels’ın bitki örtüsü haline gelen Lisa Loring’in ikonik dansını bir kez daha hatırlayalım:

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir