Organize İşler’in Yapımcısı açıkladı: Netflix’e Para için satmadık!

Organize İşler 2: Sazan Sarmalı filminin yapımcısı Necati Akpınar, son günlerin gündem konusu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Organize İşler 2: Sazan Sarmalı filminin yapımcısı Necati Akpınar, son günlerin gündem konusu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Netflix’e Para için satmadık

G.O.R.A‘nın vizyona girme sürecinin ve devamında olanların ardından, belki de Türk sinema tarihinin en sancılı vizyon sürecini Organize İşler 2: Sazan Sarmalı ile yaşıyoruz. Tam her şey bitti derken filmin Netflix’e satılması ve devamında olanlar, bambaşka bir süreci de beraberinde getirdi.

Birbiri ardına gelen demeçlerin ardından, anlaşmanın birinci adamı diyebileceğimiz BKM'nin ortağı Necati Akpınar da konuştu.

Necati Akpınar-Yılmaz Erdogan 

Birbiri ardına gelen demeçlerin ardından, anlaşmanın birinci adamı diyebileceğimiz BKM‘nin ortağı Necati Akpınar da konuştu. Habertürk yazarı Ali Eyüboğlu’na konuşan Akpınar, projeyi para için yapmadıklarını ve Türk Sineması‘nı dünyaya tanıtmak istediklerini belirtti.

İşte Eyüpoğlu’nun ağzından konuyla ilgili önemli satır başları:

BKM ile Netflix’in anlaşmasından sonra, sinemadaki kriz çözüldü ve film vizyona girdi. Netflix, yapımı aynı gün yayınlamak isteyince BKMdört hafta süre istedi.

Akpınar, Netflix’in “Bu filmi 192 ülkede yayınlayıp, dünyaya Türkler’in neler yaptığını göstermek istiyoruz” sözlerinden etkilenerek filmi satmayı kabul etti.

Türkiye’de filmin gişesini vuracak sayıda aboneleri olmadığını söyleyen Netflix yönetimi, BKM’ye gişede uğrayacakları kaybı da karşılamayı taahhüt edip, vizyondaki 15’inci gününde filmi yayınladı. 

Türkiye’de filmin gişesini vuracak sayıda aboneleri olmadığını söyleyen Netflix yönetimi, BKM’ye gişede uğrayacakları kaybı da karşılamayı taahhüt edip, vizyondaki 15’inci gününde filmi yayınladı.

Akpınar, hafta sonu gişe rakamlarını incelediklerini ve Netflix‘in %5‘lik bir kayba sebep olduğunu belirtti.

Kaynak: https://tr.sputniknews.com/kultur/201902211037789092-organize-isler-yapimci-akpinar/

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Netflix’ten internet hızı raporu: Türk Telekom dibi gördü!

İş Bankası uygulaması Google Asistan’a entegre oldu