Organize İşler’in Yapımcısı açıkladı: Netflix’e Para için satmadık!
 1. Anasayfa
 2. Genel

Organize İşler’in Yapımcısı açıkladı: Netflix’e Para için satmadık!

0

Organize İşler 2: Sazan Sarmalı filminin yapımcısı Necati Akpınar, son günlerin gündem konusu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Netflix’e Para için satmadık

G.O.R.A‘nın vizyona girme sürecinin ve devamında olanların ardından, belki de Türk sinema tarihinin en sancılı vizyon sürecini Organize İşler 2: Sazan Sarmalı ile yaşıyoruz. Tam her şey bitti derken filmin Netflix’e satılması ve devamında olanlar, bambaşka bir süreci de beraberinde getirdi.

Birbiri ardına gelen demeçlerin ardından, anlaşmanın birinci adamı diyebileceğimiz BKM'nin ortağı Necati Akpınar da konuştu.

Necati Akpınar-Yılmaz Erdogan 

Birbiri ardına gelen demeçlerin ardından, anlaşmanın birinci adamı diyebileceğimiz BKM‘nin ortağı Necati Akpınar da konuştu. Habertürk yazarı Ali Eyüboğlu’na konuşan Akpınar, projeyi para için yapmadıklarını ve Türk Sineması‘nı dünyaya tanıtmak istediklerini belirtti.

İşte Eyüpoğlu’nun ağzından konuyla ilgili önemli satır başları:

BKM ile Netflix’in anlaşmasından sonra, sinemadaki kriz çözüldü ve film vizyona girdi. Netflix, yapımı aynı gün yayınlamak isteyince BKMdört hafta süre istedi.

Akpınar, Netflix’in “Bu filmi 192 ülkede yayınlayıp, dünyaya Türkler’in neler yaptığını göstermek istiyoruz” sözlerinden etkilenerek filmi satmayı kabul etti.

Türkiye’de filmin gişesini vuracak sayıda aboneleri olmadığını söyleyen Netflix yönetimi, BKM’ye gişede uğrayacakları kaybı da karşılamayı taahhüt edip, vizyondaki 15’inci gününde filmi yayınladı. 

Türkiye’de filmin gişesini vuracak sayıda aboneleri olmadığını söyleyen Netflix yönetimi, BKM’ye gişede uğrayacakları kaybı da karşılamayı taahhüt edip, vizyondaki 15’inci gününde filmi yayınladı.

Akpınar, hafta sonu gişe rakamlarını incelediklerini ve Netflix‘in %5‘lik bir kayba sebep olduğunu belirtti.

Kaynak: https://tr.sputniknews.com/kultur/201902211037789092-organize-isler-yapimci-akpinar/

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir