Oreo’dan ‘Salmonella Krizi’ Hakkında Açıklama
 1. Anasayfa
 2. Sektörel

Oreo’dan ‘Salmonella Krizi’ Hakkında Açıklama

0

 

 

Oreo’dan ‘Salmonella Krizi’ Hakkında Açıklama: Paylaşılan Haberler Eski

Geçtiğimiz gün üç tesisinin salmonella bakterisi nedeniyle kapatıldığı iddia edilen Oreo bisküvilerin üreticisinden beklenen açıklama geldi. Şirket, haberlerin haziran ayından kalma olduğunu, şu anda ürünlerinde bir sorun olmadığını paylaştı.

Kinder’in bazı ürünlerinde salmonella bakterisine rastlanılması, dünya çapında büyük bir panik yaratmışken geçtiğimiz gün endişe verici bir gelişme daha yaşandı. Dünyaca ünlü Oreo bisküvilerinin üreticisi olan Mondelez şirketinin bazı tesislerinde salmonella bakterisine rastlandı.

Oreo, Mikado ve Pepito ürünlerin üreticisi olan ABD merkezli Mondelez International, bugün resmi bir açıklama paylaştı. Şirket, 3 üretim tesisinin ‘büyük temizlik’ adı altında virüs şüphesiyle kapatılmış olabileceği iddialarına yanıt verdi. Mondelez’in açıklaması şu şekildeydi:

Bakteri haberi, Haziran 2022 tarihinde Avrupa’da yayınlanmış:

Mondelēz International olarak tüketicilerimizin güvenliği ve ürünlerimizin kalitesi en büyük önceliğimizdir.

Bugün, Oreo markamız ile ilgili çeşitli basın kuruluşlarında sirküle edilen haber, Haziran 2022 tarihinde Avrupa’da yayınlanmış ve şirketimiz konuyla ilgili aksiyonları ivedilikle almıştır.

Haziran ayında tedarikçimizden salmonella kontaminasyonu hakkında gelen bir uyarının ardından, önlem olarak çikolatanın tedarik edildiği Mondelēz’in üretim tesislerinde detaylı bir kontrol gerçekleştirilmiş ve sağlığa zarar verecek herhangi bir duruma rastlanmamıştır. Bununla birlikte Türkiye’ye gelen ürünlerin hiçbiri bahsi geçen üretim tesislerinden ithal edilmemektedir.

Gerekli tüm kontrollerin yapılmasının ve takip önlemlerinin alınmasının ardından, piyasalardaki tüm Mondelēz ürünlerinin güvenli olduğunu teyit etmekten memnuniyet duyuyoruz.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir