Opera’dan Oyunculara Yönelik Tarayıcı

Opera, mayıs ayında “oyuncuları düşünen” yeni bir tarayıcı üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Şimdi ise bekleyiş sona erdi ve Opera GX karşımıza çıktı.

Opera, mayıs ayında “oyuncuları düşünen” yeni bir tarayıcı üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Şimdi ise bekleyiş sona erdi ve Opera GX karşımıza çıktı.


Opera, internet tarayıcısının oyuncular için özel olarak tasarlanmış yeni bir versiyonunu yayınladı. Opera GX, Twitch entegrasyonu, optimizasyon araçları ve Razer Chroma tarzı özelleştirilebilir renkler gibi özellikler içeriyor.

Web tarayıcısı olarak ilk kez 1995 yılında piyasaya sürülen Opera, günümüzde bilgisayar ve mobil platformda milyonlarca kullanıcı tarafından ilgiyle kullanılmaya devam ediyor. Opera dün yaptığı duyuruda yeni bir web tarayıcısı duyurdu.

C++ programlama dili ile geliştirilen Opera tarayıcısı hızlı yapısı ve performansı ile kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Los Angeles’ta düzenlenen E3 2019 kapsamında yer alan Opera Software yeni bir web tarayıcısı duyurusu geldi.

Oyun dünyasının nabzını tutan E3 2019’da birbirinden yeni oyunlar tanıtılırken teknoloji dünyasından da yankılar geldi.

Bugün Altchar’ın haberi ile edindiğimiz bilgilere göre Opera oyunculara yönelik yeni bir tarayıcı geliştirmiş. Bu tarayıcının adı da Opera GX olarak duyurulmuş. Twitch ile entegreli olan Opera GX oyunculara özgü özelliklere sahip bir internet tarayıcısı olarak karşımıza çıkacak. Eklentilere de sahip olacak olan yeni web tarayıcısında kullanıcılar Twich üzerinde kimlerin açık olduğunu da rahatlıkla görebilecekler.

Erken erişim sürecinde olan Opera GX şuanda resmi web sitesi üzerinden indirilebiliyor. Ayrıca Opera GX, Google Chrome uzantılarını da destekliyor. Ücretsiz VPN desteğine de sahip olan Opera GX şuanda kullanılabilir durumda yer alıyor.

Kaynak: https://www.turkmmo.com/opera-oyunculara-yonelik-tarayicisini-duyurdu-h127525.html

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor …

0

Mitsubishi, yapay zekalı konuşma tanıma teknolojisi geliştirdi

Google, Daydream VR İçin Google Play Filmler Desteğini Sonlandırdı