Opera’dan Oyunculara Yönelik Tarayıcı
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Opera’dan Oyunculara Yönelik Tarayıcı

0
Opera, mayıs ayında “oyuncuları düşünen” yeni bir tarayıcı üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Şimdi ise bekleyiş sona erdi ve Opera GX karşımıza çıktı.


Opera, internet tarayıcısının oyuncular için özel olarak tasarlanmış yeni bir versiyonunu yayınladı. Opera GX, Twitch entegrasyonu, optimizasyon araçları ve Razer Chroma tarzı özelleştirilebilir renkler gibi özellikler içeriyor.

Web tarayıcısı olarak ilk kez 1995 yılında piyasaya sürülen Opera, günümüzde bilgisayar ve mobil platformda milyonlarca kullanıcı tarafından ilgiyle kullanılmaya devam ediyor. Opera dün yaptığı duyuruda yeni bir web tarayıcısı duyurdu.

C++ programlama dili ile geliştirilen Opera tarayıcısı hızlı yapısı ve performansı ile kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Los Angeles’ta düzenlenen E3 2019 kapsamında yer alan Opera Software yeni bir web tarayıcısı duyurusu geldi.

Oyun dünyasının nabzını tutan E3 2019’da birbirinden yeni oyunlar tanıtılırken teknoloji dünyasından da yankılar geldi.

Bugün Altchar’ın haberi ile edindiğimiz bilgilere göre Opera oyunculara yönelik yeni bir tarayıcı geliştirmiş. Bu tarayıcının adı da Opera GX olarak duyurulmuş. Twitch ile entegreli olan Opera GX oyunculara özgü özelliklere sahip bir internet tarayıcısı olarak karşımıza çıkacak. Eklentilere de sahip olacak olan yeni web tarayıcısında kullanıcılar Twich üzerinde kimlerin açık olduğunu da rahatlıkla görebilecekler.

Erken erişim sürecinde olan Opera GX şuanda resmi web sitesi üzerinden indirilebiliyor. Ayrıca Opera GX, Google Chrome uzantılarını da destekliyor. Ücretsiz VPN desteğine de sahip olan Opera GX şuanda kullanılabilir durumda yer alıyor.

Kaynak: https://www.turkmmo.com/opera-oyunculara-yonelik-tarayicisini-duyurdu-h127525.html

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir