Opera Tarayicisine Google Translate (Çeviri) Nasıl eklenir?
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Opera Tarayicisine Google Translate (Çeviri) Nasıl eklenir?

0

Chrome web tarayıcısındaki gibi Google Translate uygulamasıOpera tarayıcısında da kullanabileceksiniz. İlgili adımlar için okumaya devam edin.

Web üzerinden kullandığınız Google Translate, Chrome web tarayıcısına gömülü olarak geldiğinden sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Ayrıca isterseniz 
Google Translate’yi entegre ederek de daha hızlı ve kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Tüm dillerde çeviri özelliğine sahip “Google Translate” gün geçtikçe çok daha doğru ve anlamlı sonuçlar göstermeye başladı.

Google translate eklentisi web tarayıcısı araç çubuğunuza bir buton ekler. Ziyaret ettiğiniz sayfayı çevirmek istediğinizde; ‘Çevir’ simgesini tıklayıp kullanabilirsiniz. Eklenti, bulunduğunuz sayfanın dilinin Google Chrome arayüzünüz için kullandığınız dilden farklı olup olmadığını otomatik olarak algılar. Böylece sayfanın üst kısmında bir başlık görünür. Sayfadaki tüm metnin yeni dilde görünmesi için BANNER’daki Çevir düğmesini tıklayabilirsiniz.

Google Translate hakkında daha fazla bilgiyi buradaki adresinden edinebilirsiniz.

Ancak! Kaliteyi bozmadan Opera tarayıcınızda Google Translateyi nasıl kullanabiliriz?

1. Operada açacağımız linkimiz aşağaıda verilmiştir. Farklı bir link görünümü sizi şaşırtmasın. Geliştiricilerin yaptıkları uygulama linkleri bu şekilde. 
 

https://chrome.google.com/webstore/detail/google-translate/aapbdbdomjkkjkaonfhkkikfgjllcleb?hl=tr

2. Neye yaradığını anlamanız için önce, Chrome tarayıcını açın ve yukarıda verilen link satırını kopyalayıp, Chrome tarayıcı pencere satırına yapıştırarak açın. Açılan sayfada görüntü şu şekilde karşınıza gelecek.
3. Yukarıda yaptığımız uygulamanın aynısını Opera tarayıcınızı açıp uygulayın. Açılan sayfada görüntü şu şekilde karşınıza gelecek.
4. Tamam‘a tıklayın gelen pencerede Yükleye tıklayın.
5. Yükleme onayı verin.
 
5. Operaya ekle butonu ile açılan uyarı penceresine tamam diyerek Google Çeviri uygulamasını Opera tarayıcısında kullanın.
6. Şimdi herhangi bir sayfa açın.
 
https://fi.google.com/about/
 
7. Opera araç çubuğundaki Google çeviriye tıklayın. Açılan butondaki “Bu sayfayı çevir‘e basın.
8. Web sayfaniz, kendi dilinizde karşınızda artık.
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir