Opera kurucusunun geliştirdiği internet tarayıcısı Vivaldi, Razer Chroma ile entegrasyon gerçekleştirdi
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Opera kurucusunun geliştirdiği internet tarayıcısı Vivaldi, Razer Chroma ile entegrasyon gerçekleştirdi

0

İnternet tarayıcısı Vivaldi, yaptığı geliştirme ile bundan sonra Razer Chroma destekli donanımlara özel renk verecek.

Opera’nın kurucularından olan Jon Von Tetzchner tarafından geliştirilen internet tarayıcısı Vivaldi, Razer ile gerçekleştirdiği işbirliği ile tarayıcısına yeni bir özellik ekledi. 2016 yılında piyasaya çıkan internet tarayıcısı Vivaldi geçen zamanın ardından artık çok güçlü olan ve tekelleşmiş sayılabilecek Internet ExplorerChromeFirefox ve Opera gibi rakipleri ile mücadele ediyor.

Vivaldi‘nin oyun donanımı üreticisi Razer ile birlikte çalışarak eklediği özellik, Razer klavyelerin ışıklandırma sistemi Chroma‘yı konu alıyor.

Vivaldi tarayıcısını kullandığınız esnada, ziyaret ettiğiniz web sitesinin hakim renkleri otomatik olarak kullandığınız Razer donanımına da yansımaya başlıyor. Vivaldi’nin içerisine eklenen özellikle birlikte, Razer Chroma destekli klavye, fare ya da diğer aksesuarların sahipleri böylece bu görsel şölenden yararlanabiliyor.

Vivaldi tarayıcı kullanan Razer donanım sahipleri, örneğin YouTube‘a girdiklerin kırmızı, Facebook’a girdiklerinde mavi renklerle karşılaşıyor. Bu anlamda Vivaldi tarayıcısı içerisine yerleştirilen yazılım sayesinde tarayıcı ziyaret ettiğiniz web sitesinin hakim renklerini otomatik olarak Razer Chroma aracılığıyla renk olarak sunuyor. Böylece sekmeler arasında gezerken bile, klavyeniz renkten renke girebiliyor.

Vivaldi tarayıcı bu hamlesiyle birlikte böylece Razer kullanıcılarını kendisine çekmiş olacak. Bu geliştirmenin ardından pek çok Razer Chroma ürünü sahibinin internet tarayıcısı olarak Vivaldi’yi tercih etmesi olası. Bu özelliği kullanmak için ise Vivaldi tarayıcı üzerinden ufak bir ayar yapmak yeterli oluyor.

Kaynak:  https://webrazzi.com/2019/05/08/vivaldi-tarayici-razer-chroma-ile-entegrasyon-gerceklestirdi/

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir