OnePlus, Google Duo’yu akıllı telefonlarına entegre edeceğini açıkladı
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

OnePlus, Google Duo’yu akıllı telefonlarına entegre edeceğini açıkladı

0

Çinli teknoloji devi OnePlusGoogle Duo görüntülü arama uygulamasını akıllı telefonlarına entegre edeceğini açıkladı. Şirket daha önce de Google Lens teknolojisini kamera uygulamasına eklemişti.

Çinli teknoloji devi OnePlus, Google Duo’yu akıllı telefonlarına varsayılan görüntülü arama uygulaması olarak entegre edeceğini açıkladı. Şirket bu özelliği OnePlus 6T, OnePlus 6, OnePlus 5T ve OnePlus 5 modellerine ekleyecek. 
Ayrıca OnePlus 3 ve OnePlus 3T deAndroid Pie güncellemesiyle bu işleve sahip olacaklar.

OnePlus, Google Duo görüntülü arama özelliğini arama kayıtları, rehber, tuş takımı ve mesajlaşma dahil olmak üzere çok sayıda yere entegre edecek kararlı OxygenOS güncellemesinin önümüzdeki hafta içinde yayınlanacağını açıkladı. Kullanıcılar aynı zamanda operatör üzerinden görüntülü konuşma seçeneğine erişmeye devam edecekler.

Google Lens‘i de kamera uygulamasına entegre etmişti 

Çinli şirket 2018 yılında da Google Lens teknolojisini akıllı telefonlarındaki yerleşik kamera uygulamasına entegre etmişti. 
Yapay zekadan gücünü alan Lens, kullanıcıların fotoğraflarda yer alan nesnelerle ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmasını sağlıyor. Böylelikle fotoğraftaki binanın nerede olduğu veya kedi-köpek gibi hayvanların cinsi gibi birçok bilgi kolayca öğrenilebiliyor.

Kaynak: https://www.91mobiles.com/hub/oneplus-to-add-google-duo-as-native-video-calling-app/

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir