OneDrive Dosya Boyutu Sınırı 250 GB Oldu

Microsoft, OneDrive dosya boyutu sınırı için ciddi bir güncelleme yaptı.

Microsoft, OneDrive dosya boyutu sınırı için ciddi bir güncelleme yaptı.

Microsoft, OneDrive dosya boyutu sınırı için ciddi bir güncelleme yaptı.

Microsoft, devasa boyutlardaki dosyalar ile çalışanlar için OneDrive bulut depolama platformunda önemli bir değişiklik yaptı. Daha önce 100 GB olan OneDrive dosya boyutu sınırı bundan böyle 250 GB olacak. Buna SharePoint, OneDrive ve Teams yüklemelerinin de dahil olduğunu belirtelim.

Bu anlamda büyük 8K video dosyalarını, 3B modelleri, CAD dosyalarını, büyük veri kümelerini ve daha fazlasını depolaması gereken kişilere kolaylık sağlanmış oldu. Microsoft, OneDrive Business’ın aksine tüketici olarak OneDrive kullananlar içinse bir aile video albümü veya içinde büyük bir bilgisayar oyunu olan bir ZIP dosyası yüklemesinin mümkün olduğunu belirtiyor.

Ayrıca kademeli senkronizasyon sayesinde, bu dosyaları yönetmek de daha kolay olacak. Bu özellik olmadığı takdirde her düzenlendiğinde tam dosya boyutunun yüklenmesi gerekiyor. Microsoft, bu büyük dosyaların parçalara ayrıldığını ve benzersiz bir anahtarla şifrelendiğini paylaşıyor. Daha büyük dosyalar için desteğin bu ayın sonunda sunulacağı ve çeyreğin sonunda genel kullanıma sunulmaya başlanacağı da bilgiler arasında.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Windows İçin OneDrive senkronizasyon istemcisine 64-bit desteği eklendi.

Windows İçin OneDrive Uygulaması 64-Bit Desteği Kazandı

Google, kullanıcıların internet sitesi oluşturmasını sağlayan ücretsiz hizmet Sites'ın güncellendiğini açıkladı. Bu güncellemeyle Google Sites'ın klasik versiyonu için de yolun sonu gelmiş oldu. Kullanıcılar, 1 Ocak 2022'ye kadar internet sitelerini güncelleyerek, hizmetten faydalanmaya devam edebilecekler.

Google’ın Web Sitesi Oluşturma Aracı Google Sites Klasik Sürüm İçin Yolun Sonuna Gelindi