Önce Koy SOnra İndir: Elektrik Tarifelerine İlişkin Düzenleme Yürürlüğe Girdi
 1. Anasayfa
 2. Genel

Önce Koy SOnra İndir: Elektrik Tarifelerine İlişkin Düzenleme Yürürlüğe Girdi

0

Elektrik Faturalarına İndirim(!) Getirecek Düzenleme Yürürlüğe Girdi [Yüzde 50 Zam Sabit😄😄😄

Önce Koy! Sonra İndir! Sonrada bir iş yapılmış gibi bunu anlat. Acaba Çınar ağacımı Yaşlandı? …

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan “elektrik tarifesi” açıklamasıyla ilgili düzenleme, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısı ile yürürlüğe girdi. Düzenlemeyle ilk kademe tüketim sınırı, 150 kWh‘den 210 kWh‘ye yükseltildi. Bu düzenlemeyle 329 TL olan 210 kWh‘lik fatura, bugün itibarıyla 287 TL olacak.👀😎😎

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz gün yaptığı bir açıklamada elektrik faturaları kaynaklı şikayetleri göz önünde bulundurduklarını ve 150 kWh’den 210 kWh’ye çıkarılacağını duyurmuştu. Bu açıklamayla ilgili resmi düzenleme, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yürürlüğe girdi. Böylelikle elektrik faturaları, 40 TL civarında düşmüş olacak. Peki bu indirim faturalara nasıl yansıyacak?

Resmi Gazete’deki düzenleme ile ilk kademe tüketim sınırı, 210 kWh olarak belirlenmiş oldu. Yani 1 Ocak itibarıyla 150 kWh’den itibaren üst kademeye geçiş olurken, artık 210 kWh itibarıyla üst kademeye geçilmiş olacak. Böylece; ocak ayında 329 TL olan 210 kWh’lik fatura, bugün itibarıyla 287 TL olacak.

31 Aralık’ta 0,91 TL olan birim elektrik fiyatı, artık 1,37 TL

Geçtiğimiz yılın son gününde, 1 kWh için 0,915551 TL ödeme yapan bir tüketici, 1 Ocak 2022 itibarıyla 1,373327 TL ödeme yapmaya başladı. Yani standart bir hane, harcadığı kWh başına zaten yüzde 50 zam gördü. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısı bu zammı değiştirmedi. Haliyle, aslında elektrik faturalarına indirim yapılmış gibi gösteriliyor olsa da böyle bir şey söz konusu değil.
 
Eğer Resmi Gazete’de yer alan düzenlemeye ulaşmak ve detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, buradaki bağlantı ile Resmi Gazete’nin bugünkü sayısına ulaşabilirsiniz. Elektrik faturaları ile ilgili yeni düzenleme, 48. sayfa itibarıyla başlamaktadır.

GEL TESKERE GEL: Şafak attı: 2023 …

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir