Ölüm robotları kullanmayacak ülke sayısı 22 oldu
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Ölüm robotları kullanmayacak ülke sayısı 22 oldu

0

Yapay zekanın önlenemez yükselişi, ölüm robotları tartışmalarını beraberinde getiriyor. Ölüm robotları kullanmama konusunda şimdiden sözleşmeler dahi imzalanma başlandı.

Almanya ölüm robotları kullanmayacak
Yapay zeka dünyamız için ya bir kurtarıcı olacak ya da savaşlar ile dünyanın sonunu getirecek. Yapay Zekanın dünyadaki en tanınmış uzmanları Birleşmiş Milletler’e bu özerk silahları yasaklamak için açık bir mektup gönderdi. 

Bu uzmanlardan biri Stuart Russel, yapay zekanın silahlanmasının çok tehlikeli olduğunu belirtti. Hatta bu karşı duruş uzmanlarla sınırlı kalmayarak, aktivistler tarafından da destekleniyor.

Avustralya, Kanada ve Birleşik Krallık, 2017’de otonom silahların geliştirilmesinden çekilmişti. Şimdi bu ülkelere Almanya da katıldı. Böylelikle yapay zekayı bir savaş aracı olarak kullanmayacağını, bu yönde teknoloji geliştirmeyeceğini açıklayan ülke sayısı 22’ye ulaştı.
Ancak ABD gibi bazı ülkeler halen yapay zeka destekli savaş araçları geliştirmeye devam ediyor. Aşağıdaki videoda ölüm robotlarını izleyebilirsiniz.
 

Bu iğrenç teknoloji için sizde görüş ve duygularınızı ifade edin.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir