Nokia Geri Geliyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Nokia Geri Geliyor!

0

Bir dönemin kuşkusuz en çok kullanılan telefon üreticisi olan Nokia, bir süreliğine Microsoft bünyesinde yer almaya başlamıştı. Üreticinin akıllı telefon pazarına ne zaman döneceği merak konusuydu ve artık haberler sızmaya başladı. Şimdilik D1C adını taşıyan bir telefon ile dönüş yapacakları biliniyor. Ayrıca firma Android’le gelen bir çok modelle yeniden çıkış yakalayabilir.

Sızıntıya göre, D1C adlı söz konusu modelin makul bir hafıza ve kameraya ve çok da etkileyici olmayan bir yongaya sahip olacağı belirtiliyor. Bununla birlikte cihazın 13 MP’lik arka ve 8 MP’lik ön kameraya sahip olacağı anlaşılıyor. Adreno 505’le birlikte 1.4 GHz sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 430 yonga üzeri sistemle gelen cihazın ekran çözünürlüğü ise 1920 x 1080 piksel.

Nihayetinde orta segment bir model olarak değerlendirebileceğimiz 5.2 inç ekranlı cihaz Android 7.0 işletim sistemiyle gelecek. Nokia’nın uzun bir süredir beklenen geri dönüşü ise söz konusu cihazın yıl sonunda yapılacak tanıtımıyla gerçekleşecek.

Yazar Hakkında

1989 yılında Akhisar'da doğdum. Eğitim ve öğretim hayatımı Pamukkale Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra dijital platformlara olan ilgim arttı. Ve bilgi paylaşım sistemlerine ilgi duymaya başladım.Google, Yandex, Bing gibi büyük arama motorlarında seo optimasyonu yapmaya başladım. Ayrıca gıda mühendisliği yapmaktayım.

Yorum Yap