Netflix’ten Temel Paket Abonelerini Kızdıracak Hamle: Reklamlı Paketin Çözünürlüğü Artırıldı
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Netflix’ten Temel Paket Abonelerini Kızdıracak Hamle: Reklamlı Paketin Çözünürlüğü Artırıldı

0

Netflix’in henüz Türkiye’de bulunmayan reklamlı paketine önemli bir iyileştirme yapıldı. Paketin görüntü kalitesi 720p’den 1080p’ye çıkarıldı. Netflix’in uygun fiyatlı olarak lanse ettiği reklamlı pakette bile Full HD çözünürlük sunarken reklamsız temel pakette 720p görüntü sunması kullanıcıların tepkisini çekebilir.

Çevrimiçi dizi ve film platformu NetflixTürkiye‘de aktif olmasa da bazı ülkelerde reklamlı abonelik paketleri satıyor. Bu paket, “Temel”, “Standart” ve “Özel” paketlerden daha ucuza mal oluyor. Ancak kullanıcılar, dizi veya film izledikleri sıralarda reklamlarla karşılaşıyorlar. Ayrıca bu abonelik paketinin görüntü kalitesi de bir nebze düşük.

Ancak Netflix, uygun maliyetli paket kullanan abonelerini memnun edecek bir karar verdi. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, reklamlı paketteki görüntü kalitesinin iyileştirildiği belirtildi. Ayrıca reklamlı abonelik paketi satın alan Netflix aboneleri, bundan sonra aynı anda iki ekran kullanımı yapabilecekler.

Görüntü kalitesi 1080p’ye çıktı

Netflix

Netflix, Türkiye’de de bulunan Temel paket ve reklamlı pakette 720p görüntü kalitesi sunuyordu. An itibarıyla bu durum değişti. Kullanıcılar bundan sonra, reklamlı pakette 1080p (FHD) görüntü kalitesinde dizi ve film izleyebilecekler. Yani Standart paketteki görüntü kalitesi, artık reklamlı pakette de bulunacak.

Netflix tarafından yapılan açıklamaya göre reklamlı abonelik paketi kullanan abonelerin sayısı da hiç az değil. Şirket, bu durumdan memnun olduğunu ifade ediyor. Buradan şöyle bir çıkarım yapabiliriz: Netflix’in reklamlı paketi, yakın bir gelecekte Türkiye’ye gelebilir. Ancak bunun için resmi açıklamaya ihtiyacımız var.

 

Kaynak:https://www.theverge.com/2023/4/18/23688585/netflix-basic-with-ads-plan-1080p
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir