Netflix’ten kullanıcıları büyük dertten kurtaracak yeni özellik!
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Netflix’ten kullanıcıları büyük dertten kurtaracak yeni özellik!

0

Netflix çift beğeni özelliğiyle sevdiğiniz içerikleri daha fazla ön plana çıkaracak. İşte Netflix’in yeni öneri algoritması.

Netflix çift beğeni özelliğiyle sevdiğiniz içerikleri daha fazla ön plana çıkaracak. İşte Netflix’in yeni öneri algoritması.
 

Çevrimiçi yayın devi Netflix, öneri algoritmasını geliştirmek için ilginç bir özellik sunmaya başladı. “Çift beğeni” olarak duyurulan yeni özellik sayesinde, favorilere eklediğiniz yapımları ne kadar beğendiğinizi gösterebilirsiniz.

Netflix tarafından tüm kullanıcılar için sunulan yeni derecelendirme seçeneği, halihazırda kullanımda olan beğenme ve beğenmeme butonlarının yanına dahil edildi. Çift beğeni özelliğini izlediğiniz dizi, film veya belgeseli “gerçekten” sevdiğinizi belirtmek için kullanabilirsiniz.

Netflix çift beğeni nedir? Öneri algoritmanızı yönetin

Two thumbs up” isimli yeni özellik, Netflix’in öneri algoritmasını daha fazla kontrol etmesine izin verecek. Yani çok sevdiğiniz bir yapımı çift beğeni ile beğenerek, benzer içeriklerden daha fazlasını görmek istediğini söyleyebilirsiniz.

Çevrimiçi yayın platformuna sunulan yeni çift beğeni düğmesi, bugünden itibaren Netflix’in TV, web, Android ve iOS uygulamalarında kullanıma açıldı (Türkiye’de tüm kullanıcılarda görünmesi zaman alabilir). Netflix ana sayfasında, başlık sayfalarında, belirli bir içeriğin menü seçeneklerinde ve bölüm sonunda görünecek.

Netflix çift beğeni özelliğiyle ilgili açıklamada buluna Ürün İnovasyon Direktörü Christine Doig-Cardet, kullanıcılara sevdikleri içerikleri daha fazla öneren bir algoritma yaratmak istediklerini ifade etti. Doig-Cardet’e göre, sevdiğiniz kategoriden daha fazla dizi veya film için ince ayar yapabilirsiniz.

Tek başparmağın yukarıda olması, nelerden hoşlandığınızı bize bildirmeye devam ediyor, bu nedenle benzer önerilerde bulunmak için kullanıyoruz. Ama iki başparmağın yukarıda olması, bize neyi sevdiğinizi söyler ve önerilerinizle daha da netleşmemize yardımcı olur.”

 

Netflix, içerik derecelendirme sistemini ilk olarak 2017 yılında değiştirdi. Yıldızla derecelendirmeden beğeni ve beğenmeme mekanizmasına geçiş yapan şirket ayrıca eşleşme yüzdeleri sunarak bir içeriğin size ne kadar uygun olduğunu gösteriyor.

Peki siz Netflix tarafından sunulan yeni çift beğeni özelliğiyle ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın.

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir