Netflix’ten hesap paylaşımı yasağına açıklama
 1. Anasayfa
 2. Genel

Netflix’ten hesap paylaşımı yasağına açıklama

0

İnternet üzerinden film ve dizi izlemenin en popüler yolu olan Netflix, hali hazırda ülkemizde 3.5 milyon aktif aboneye sahip. Şirket, belli bir ücret karşılığında alınan aboneliklerle yapımları izlemenize müsaade ediyor. Ancak son gelen haber, platformun kullanıcılarını üzecek gibi duruyor. Netflix, hesap paylaşımı dönemini bitirmeye hazırlanıyor.

Netflix’ten konu hakkında bir basın açıklaması geldi;

“Netflix hesaplarını kullanan kişilerin bu hesapları kullanma yetkisine sahip olup olmadıklarını anlayabilmek amacıyla bir test yürütüyoruz.”

Netflix, hesap paylaşımı yapmanızı engelleyecek

Netflix, her kullanıcının kendi aboneliğini alması gereken bir şirket. Yine de platform, aynı evde yaşayan kullanıcılar için bazı çözümlere sahip. Temel, Standart HD ve Özel Ultra HD olarak üç paket sunan şirket, aldığını pakete göre dört cihaza kadar aynı anda kullanımı destekliyor. Ancak bu yöntem aynı evde yaşayan kullanıcılar kadar, hesabını ortak kullanarak masrafı azaltmak isteyen kullanıcıların da işine yarıyor.

Bu durumun farkında olan Netflix, görünüşe göre artık buna müsaade etmeyecek. Aynı evde yaşamamasına rağmen hesabını ortak kullanan bazı kullanıcılar, son dönemde bir bildirim almaya başladı. Bildirimde, “Eğer bu hesabın sahibiyle aynı evde yaşamıyorsan, izlemeye devam etmek için kendi hesabına ihtiyacın var.” yazıyor. Hemen ardından ise hesap sahibine gönderilen bir kodun girilmesi gerekiyor. Netflix, hesap paylaşımı konusunu bu şekilde azaltmak ve ortadan kaldırmak istiyor.

Bildirimi alan kullanıcıların kodu girmesi, ya da “sonra doğrula” seçeneğine tıklaması gerekiyor. Görünüşe göre uygulama, şu an için sadece küçük bir grubu hedef alıyor. Ancak zaman içinde tüm kullanıcıların uğraşması gereken bir sürece dönüşecek gibi duruyor. Netflix, hesap paylaşımını bu şekilde sonlandırabilecek mi merak konusu.

 
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir