Netflix’ten Disney+’a Geçiş Yapmayacak 10 Marvel Karakteri
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Netflix’ten Disney+’a Geçiş Yapmayacak 10 Marvel Karakteri

0

Marvel-Netflix ittifakı sona erdi. Marvel dizileri Kasım ayından itibaren Disney’in kendi dijital yayın platformunda gösterilecek. Ancak görünen o ki Disney, Netflix’te dizisi yayınlanan bazı Marvel karakterlerini, Disney+’a taşımak yerine Netflix’te bırakmayı tercih etmiş.

Netflix ile Marvel arasındaki anlaşma sona erdi.

 
Netflix; Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron First gibi Marvel karakterlerinin dizilerini bu yılın başına teker teker iptal etmişti. Dolayısı ile Disney+‘ın hizmete başlamasının ardından Netflix’te yeni Marvel dizileri göremeyeceğiz.Marvel karakterlerinin dizileri, Kasım ayından itibaren Disney+’ta gösterilecek. Bu yıl düzenlenen Comic-Con’da Disney, Loki, Scarlet Witch ve Falcon gibi karakterlerin dizilerini yayınlayacağını açıkladı. Bu içeriğimizde ise Disney+ hizmete başladıktan sonra dahi Netflix‘te kalmaya devam edecek 10 Marvel karakteri dizisini listeledik.

Claire Temple

Claire Temple(Rosairo Dawson), Marvel-Netflix dizilerine bir hoş geldin ekidir. Claire Temple, ilk defa 2015 yılında Daredevil’in ilk sezonunda Night Nurse olarak kısa bir şekilde göründü. Daredevil’den sonra ise Jessica Jones, Iron First, Luke Cage ve The Defenders’ta görünen karakterlerden biri oldu.

Colleen Wing

Colleen Wing(Jessica Henwick), Iron First’te ana karakterlerden biri olmadan önce Luke Cage’in ilk sezonunda yer alıyordu. Yetenekli bir savaşçı olan Colleen Wing, el seçimi için Danny Rand’e yardım etmeden önce Chinatown’da bir dojo yönetiyordu.

Wilson Fisk

Marvel-Netflix dizileri, kökenleri söz konusu olduğunda, arka planlarını ve motivasyonlarını oluşturmak için daha fazla ekran zamanından yararlananlar için mükemmel bir performans gösterdi. Wilson Fisk, Jessica Jones’un ilk sezonunda ve Daredevil’in Matt Murdock için mükemmel bir düşmandı.

Misty Knight

Misty Knight(Simone Missick), ilk olarak Luke Cage’te görüldü. Detektif, Luke Cage’in yanında The Defenders ve Iron First’te de yoğun bir şekilde görüldü. Misty Knight, Bakuto ile mücadelesinde sağ kolunu kaybetti ve kolu biyonik bir protezle değiştirildi.

Jeri Hogarth

Jeri Hogarth(Claire-Ann Moss), Jessica Jones’ta canlandırılması, cinsiyet değiştiren karakterlerin görülmesi açısından önemli bir gelişmeydi. Jeri Hogart, LGBTİ, acımasız bir avukattı. Hogarth, New York’a döndüğünde Danny Rand’i eski durumuna getirdi ve diğer tetikçilere de yardım etti. Gelecekte Marvel evrenin dizilerinde, kahraman bir avukat olarak geri gelebilir.

Elektra Natchios

Elektra Natchios(Elodie Yung), Marvel-Netflix dizilerinde kargaşalı bir karakter olarak ortaya çıktı. Elektra karakteri konusunda çizgi romanlara sadık kalındı. Elektra, Matt Murdock’a aşık olmadan önce Stick tarafından eğitilmiş bir karakter olarak varoldu. Nobu Yoshioka ile karşı karşıya geldiği mücadele ölmesine rağmen El tarafından diriltildi. Elektra Natchios, Daredevil’de de göründükten sonra The Defenders’ta öldü.

Punisher

Punisher, Marvel evreninin en kanlı karakterlerinden biri. Frank Castle(Jon Bernthal) tutsak almaz ve New York suçlularına merhamet göstermez. Aslen ABD Deniz Piyadesi olan Frank ailesine dönmek için ayrılmadan önce Cerberus kadrosuna katıldı. Daha sonrada öldürüldü.

Punisher karakteri karanlık ve şiddetli karakterdir. Disney, Marvel evreninden R dereceli bir karakter çıkarmak istiyorsa, Punisher tam bu kumaştan kesilmiş halde.

Luke Cage

Luke Cage’i(Mike Colter), ilk defa Jessica Jones’un ilk sezonunda gördük. Luke Cage, kendi dizisine devam etmeden önce Jessica Jones’la çalıştı ve Daredevil ve Iron First’te göründü. Luke Cage’in güçleri görsel olarak çok etkileyici. Luke Cage’in cildi kurşun geçirmez durumda.

Jessica Jones

Jessica Jones(Krysten Ritter), ilk defa kendisi dizisinde göründü. Jessica Jones, Marvel evreninde yeni bir nefes olarak bulundu. Jones, kusurlu, sempatik, ateşli, viski içen süper güçlü bir karakterdir. The Punisher gibi R dereceli bir filmde başarılı olabilir.

Daredevil

Daredevil, Marvel-Netflix ittifakının en ünlü ürünüydü. Charlie Cox’un canlandırdığı Matt Murdock karakterinin büyük bir hayran kitlesi var. Disney’in Daredevil’i bir noktada Marvel evrenine geri döndürmesi doğal görünüyor. Ama bu nasıl ve ne zaman olur, bilemiyoruz.

Kaynak: https://screenrant.com/marvel-netflix-characters-remain-mcu/
 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap