Netflix’ten çocuklara özel yenilik: Kids Clips
 1. Anasayfa
 2. Genel

Netflix’ten çocuklara özel yenilik: Kids Clips

0

Netflix, oyunların ardından yeni bir özellik için daha kolları sıvadı. Şirket, bu kez de Kids Clips özelliğini getiriyor.

Dünyanın en popüler video akış platformlarından Netflix, yeni özellikler üzerine çalışmaya devam ediyor. Son olarak sürpriz şekilde oyunlarını duyuran şirket, bu kez de yine çocuk ve gençleri kapsayan başka bir yeniliğini duyurdu.

Amerikalı şirket, tıpkı YouTube Shorts’a benzer yeni bir özelliğini açıkladı. Bu özellik ‘Kids Clips’ olarak adlandırılıyor ve kısa videolar sunmak amacıyla geliyor.

Netflix, kısa videolar için Kids Clips özelliğini duyurdu

Netflix’in yeni Kids Clips özelliği, tüketicilerin daha fazla video görmesine olanak tanıyacak. Şirket bu yenilikle birlikte; mevcut çocuk şovları ve filmler kitaplığından kısa videolar gösterecek. Ayrıca Netflix, bu klipleri mevcut ve gelecek videolar bazında her gün güncelleyecek ve yenileyecek.

iOS uygulamasında ortaya çıkan Kidsc Clips, kısa videolar içeren bir test ismiyle keşfedildi. Bu yenilik sayesinde kullanıcılara en popüler dizi ve filmler gösterilerek, izlemek istediği yapımları bulmasında kolaylık sağlanacak.

Şu anda test aşamasında olan Kids Clips, özellik tarafında Fast Laughs’a benzeyecek. Ancak burada videolar dikey yerine sadece yatay ve tam ekran olarak izlenebilecek. Öte yandan Netlfix, başlangıçta çocuklara yalnızca 10 ila 20 kısa videolar sunacak. Tabii bu da çocukların görme yetilerini koruması amacıyla sınırlandırılıyor.

Netflix’in yeni aracı, bu hafta; Amerika Birleşik Devletleri, Latin Amerika, İspanyolca konuşulan ülkeler, Kanada, Avustralya ve İrlanda gibi pazarlarda kullanıma sunulacak. Özelliğin ülkemiz için ne zaman geleceği ise şimdilik bilinmiyor.

Peki sizler Netflix’in yeni Kids Clips özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir