Netflix’te otomatik oynatma intro nasıl kapatılır?
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Netflix’te otomatik oynatma intro nasıl kapatılır?

0

Netflix otomatik oynatmayı kapatmak için izleyeceğiniz yollar basittir. İsterseniz dizilerde otomatik oynatmayı kapatabilirsiniz. Dilediğiniz zaman bu ayarı değiştirebilirsiniz.

 
Netflix otomatik oynatmayı kapatmak için izleyeceğiniz yollar basittir. İsterseniz dizilerde otomatik oynatmayı kapatabilirsiniz. Dilediğiniz zaman bu ayarları değiştirebilirsiniz. 
 
Masaüstü ve dizüstü bilgisayarınızdan Netflix sayfasına giriniz. Kullanıcı profillerinin olduğu sayfada karşınıza çıkan “profilleri yönet” sekmesine tıklayınız. Seçim yapmak istediğiniz profilin üzerine mausu getir.  Gözüken pencerede hesap ismine tıklayın. 
 

 

Çıkan pencerede profil ikonunun sağ tarafında küçük ok simgesine tıkla ve aşağıya doğru  Yürütme ayarlarını bul.”Sonraki bölümü otomatik oynat. Önizlemeleri otomatik oynat. Varsayılan video ve ses kalitesi.
başlığını göreceksiniz.    “Değiştir” tıklayın.
 

 

Bu başlığın altında iki seçenek vardır.
 

Dizilerde otomatik oynatmaya onay vermek

1-) “Dizi izlerken sonraki bölümü tüm cihazlarda otomatik olarak oynat” seçeneği vardır.
2-) Bu seçeneğin başında bir kutucuk vardır.
3-) Seçenekteki o kutucuğa tıklarsanız ve tik işareti (✓) bırakırsanız.
4-)İzlediğiniz dizilerde bölüm sonu geldiğinde otomatik olarak diğer bölüme geçilmesini kabul etmiş olursunuz. Otomatik oynatmaya onay vermiş olursunuz.

Dizilerde otomatik oynatmayı kapatmak

“Dizi izlerken sonraki bölümü tüm cihazlarda otomatik olarak oynat” seçeneğinde eğer kutucuğun içine tekrar tıklayıp seçili olan tik işaretini (✓) kaldırırsanız izlediğiniz dizilerde bölüm sonuna geldiğinizde Netflix sizi otomatik oynatma ile bir sonraki bölüme yönlendirmez ve bir sonraki bölüm sayfanızda açılmaz ve kapatma gerçekleşir.

İçerik aramalarında otomatik oynatmaya onay vermek

Otomatik oynatma kontrolleri başlığının altındaki ikinci seçenek ise içerik aramalarındaki otomatik oynatma ile ilgilidir. Bir diğer deyişle tanıtım, fragman, ön gösterim gibi düşünebilirsiniz. Netflix dizi ve film platformunda bilindiği üzere çok geniş bir içerik söz konusudur. Hepsini izleyebilmek mümkün olmadığı gibi o an izlemek istediğiniz film veya diziyi seçmek de bazen hayli vakit alabilir. Bu nedenle Netflix sisteminde sizin daha önce izlediğiniz filmlere göre benzer film ve dizi içeriklerini karşınıza çıkarmaktadır. Zamanınızı daha iyi kullanmanız için Netflix size filmlerin üzerine geldiğinizde kısa bir otomatik oynatma ile doğru tercihe ulaşmanızı sağlamak istemektedir.

1-) Otomatik oynatmanın açık olması içinde Otomatik oynatma kontrollerinin altında “içeriklere göz atarken ön izlemeleri tüm cihazlarda otomatik olarak oynat” seçeneği ve seçeneğin yanında da yine bir kutucuk vardır.
2-) Kutucuğa tıklayıp tik işareti (✓) bırakarak içerik ararken film veya dizilerin üzerine gelip tıklamadan beklediğinizde film veya dizilerin tanıtımı olan kısa özetine onay vermiş olursunuz.
3-) Eğer onayı kaldırıp tik işaretini (✓) kaldırırsanız da film ve dizi tanıtımları artık arama kısmında otomatik olarak açılmaz.

 

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir